DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Hepsi Yakalandı

Yayınlanma Tarihi :
Hepsi Yakalandı

Tüm Türkiye’yi infiale sürükleyen ve 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırının kaçak failleri paket edildi ve yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya duyurdu.

 

Cinayet anlarını izleyen herkesin kanını donduran ve tüm Türkiye’nin günlerdir konuştuğu Esenyurt saldırısının kaçak failleri yakalandı. 2 kişiyi öldüren caniler daha sonra kaçarak gizlenmişti.İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün başarılı çalışmaları sonrası yakalanan caniler tutuklanıp cezaevine gönderilecek.

 

Faillerin tamamının yakalandığını İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya duyurdu. Sosyal medya hesabından faillerin yakalandığını paylaşan Yerlikaya konu ile ilgili sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımların da incelendiğini ve “olumsuz algı”oluşturmak isteyenlere geçit verilmeyeceğinin altını çizdi.

 

İçişleri Ali Yerlikaya paylaşımında “Esenyurt ilçesi Güzelyurt Mahallesinde meydana gelen olayın şüphelilerinden (T.Ö.) ve (A.Ö.) de yakalandı.

 

İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmalar sonrası olayın şüphelilerinden M.Ö ve S.Ö.’den sonra T.Ö. ve A.Ö de yakalandı. Olayla ilgili şüphelilerin tamamı gözaltında.

 

Bu konu ile ilgili sosyal medya paylaşımda bulunan 35.368 hesap arasından 9.220 hesabın bilgisayarlar tarafından yönetilen bot hesap, 5136 hesabın FETÖ bağlantılı hesap ve 2898’nin ise PKK bağlantılı hesap olduğunu tespit ettik.

 

OLUMSUZ ALGI OLUŞTURMAK İÇİN BOŞUNA ÇABALAMAYIN. GÜVENLİK GÜÇLERİMİZ TOPLUM DÜZENİNİ BOZANLARI, SUÇ İŞLEYENLERİ HUKUK ÖNÜNE ÇIKARTMAYA KARARLIDIR❗️” ifadelerini kullandı.

 

Cinayet görüntülerinden sonra özellikle sosyal medyada “İdam” tartışmaları başlamıştı. Faillerin tutuklanarak cezaevine gönderilmesi beklenirken genel kanı bu isimlerin cezaevi içerisinde yiyip, içecek ve daha sonra cezaevinden çıkacakları yönünde. Bu ve bu tarz cinayetlerin önüne geçilmesi için yeniden idamın uygulanmasını isteyenler, gözlerini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne çevirmiş durumda.

 

 

SivasKulis Haber

 

SUÇ VE SUÇLULARLA MÜCADELEMİZ ARALIKSIZ DEVAM EDECEKTİR

YORUM YAP