DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

HEDEF “HER SENE DAHA İLERİYE”

Yayınlanma Tarihi :
HEDEF “HER SENE DAHA İLERİYE”

Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen HEDEF Projesi, eğitimin kalitesini yukarı çekmek için “Her Sene Daha İleriye” sloganıyla başladı.

 

Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen HEDEF Projesi için tanıtım programı düzenlendi. Programa Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Vali Yardımcıları Şakir Öner Öztürk, Kadir Algın, Adem Taşpınar, MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Ders Kitapları ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Mehmet Salih Canbal ve protokol üyeleriyle, öğrenciler katıldı.

 

“Önceliğimiz Eğitim ve öğretim”

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, eğitim ve öğretim yatırımlarının öncelikleri olduğunun altını çizerek “Ailede başlayan ve okullarımızla formal bir nitelik kazanan eğitim öğretim süreçlerinin sağlıklı şekilde ilerlemesi için atılacak her adım daima önceliğimizdir. Hedef Projesi de bu amaca binaen hazırlanmıştır. Bu proje ile öğrencilerimizi ve okullarımızı kendi koşullarında, doğasına uygun olarak, karşılaştırmadan değerlendirmeyi ve geliştirmeyi hedeflemekteyiz. En kıymetli varlıklarımız olan evlatlarımızı yetiştirirken yarış eksenli bir bakış açısından uzaklaşarak hem kişilik gelişimlerini desteklemeyi hem de başarılarını yükseltmeyi amaçlamaktayız” dedi.

 

 

“Projesi 2023 yılı hedeflerine katkı sağlayacak”

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, HEDEF Projesinin 2023 yılı hedeflerine katkı sağlayacağını söyleyerek, “Sivas’a eğitimi önceleyen bir anlayışla hizmet ettiklerine vurgu yaparak, eğitim camiası adına yapılacak her çalışmanın destekçisi olduklarını söyledi. Büyük bir titizlik ve özenle hazırlanan HEDEF Projesinin Türkiye’nin 2023 yılı hedefleri ve geleceğine büyük katkı sağlayacağına inandığını belirten Bilgin, hem öğrencilerin başarısını artıracak, hem de ülkenin geleceğine katkı sağlayacak HEDEF Projesinin hazırlanmasında emeği olan tüm öğretmenlere teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

 

“Akranlarıyla değil dünleriyle yarıştırmaya çalışıyoruz”

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, yürütülen projede öğrencileri akranlarıyla yarıştırmayı değil dünüyle yarıştırmaya çalıştıklarını söyleyerek, “HEDEF Projesi ile öğrencilerimizin kendilerini tanımalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Biz öğrencilerimizin görsel, işitsel, bilişsel ve zihinsel becerilerini geliştirerek bu hayatta kendileriyle var olmalarını arzuluyoruz. Biz bu projelerle öğrencilerimizi akranlarıyla yarıştırmayı değil dünüyle yarıştırmaya çalışıyoruz. Hedef Projesi ile her öğrencimizin kendi motifiyle yer aldığı bir eğitim bestesi amaçlıyoruz. Ben inanıyorum ki bu ekiple bu projeyi her sene daha ileriye mottosuyla daha ileriye götüreceğiz ve başaracağız” diyerek görüşlerini ifade etti.

 

Konuşmaların ardından Sivas İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut Kaş tarafından HEDEF Projesinin tüm yönleriyle anlatıldığı bir sunum gerçekleştirildi. Kaş, akademik başarıyı artırmaya yönelik çalışmaların yanı sıra, sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal alanlarda da birçok bileşeni bulunan projenin uygulama usul ve alanları hakkında da bilgiler verdi.

 

YORUM YAP