DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

HEDEF BAL ÜRETİMİNDE ÜLKENİN ZİRVESİNE YERLEŞMEK

Yayınlanma Tarihi :
HEDEF BAL ÜRETİMİNDE ÜLKENİN ZİRVESİNE YERLEŞMEK

Sivas’ta Arı Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi Kapsamında Kovan Dağıtım Töreni Düzenlendi. Hedef Bal üretiminde Ülkenin zirvesine yerleşmek.

 

​Sivas Valiliği öncülüğünde ”Arı Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında İl Özel idaresi tarafından finanse edilen ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen proje ile Teknik Arıcılık Kursu’na katılarak eğitimlerini tamamlayan Kursiyerler için kovan dağıtım töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, İl Özel İdaresi Sekreteri Kadir Algın, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, Tarım ve Ormancılık İl Müdürü Seyit Yıldız, İl Protokolü ve üreticiler katıldı.

 

Tarım ve Ormancılık İl Müdürü Seyit Yıldız konuşmasında “İlimiz bir tarım ve hayvancılık şehri. Ve İlimiz tarımında önemli faaliyet kollarından birisi de arıcılıktır. Geniş bir coğrafyada yer alan ilimiz bitki florası bakımından ve aynı zamanda endemik bitki yönünden de oldukça zengindir. Bu nedenle gezginci arıcılık için de oldukça cazip bir merkez durumundadır. Arıcılık işletme sayısında ülkemizde ikinci sırada yer alan ilimiz bal üretiminde de üçüncü sıradadır.” bilgisini verdi.

 

Yıldız “Valiliğimiz himayelerinde hazırladığımız ve özel idaremiz tarafından desteklenen projemiz ile İl müdürlüğümüz tarafından düzenlenen arıcılık kursuna katılan ve 9 günlük eğitimini başarılı şekilde tamamlayan ve kovan alma talebinde bulunan 74 kişiye arıcılık faaliyetlerine teşvik etmek ve geliştirmek amaçlı 10 adet polen tuzaklı kovan verilerek, farkındalık oluşturmak amaçlanmıştır.” dedi.

 

 

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek konuşmasında; Bal üretimi bakımından Türkiye genelinde üçüncü, arıcılık işletme sayısı bakımından Türkiye’de ikinci sırada yer alan ilimizde arıcılığı geliştirmek için her türlü desteğin verildiğini ifade eden Valimiz Şimşek, “Sivas bal üretimi noktasında marka bir il haline gelecektir.” dedi.

 

 

Düzenlenen törenin ardından Teknik Arıcılık Kursunu başarıyla tamamlayan 74 Kursiyere 10’ar adet kovan dağıtımı yapılarak tören sona erdi.

 

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış