DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Hdp’li Erdal Aydemir “Cumhur İttifakı’nın 14 Mayıs’ta Mahkemesi Var.”

Yayınlanma Tarihi :
Hdp’li Erdal Aydemir “Cumhur İttifakı’nın 14 Mayıs’ta Mahkemesi Var.”

Chp Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun özgürlük vaatleri Hdp ve Kandildeki Teröristlerin umudu oldu. Bu umudu cümlelere taşıyanlardan biri ise Hdp Milletvekili Erdal Aydemir.

 

Millet İttifakı adayı CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı ziyaretlerde tutuklu bulunan isimlere özgürlük vaadinde bulunuyor. Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala için sık sık açıklamalar yapan Kılıçdaroğlu, desteğini aldığı HDP’deki milletvekillerine de adeta yol açıyor.

Vaatlerin ardından Kandil’den de destek yağarken, HDP’nin özgürlük demeçleri ise bitmek bilmiyor. Bu kez bu açıklamalara, tehditler de eklendi.

HDP milletvekili Erdal Aydemir, düzenledikleri mitingde Cumhur İttifakı’nda yer alan partilere yargılama tehdidinde bulunarak şu ifadeleri kullandı: “AK Parti ve MHP’nin yani Cumhur İttifakı’nı oluşturan bütün partilerin 14 Mayıs’ta mahkemesi var.” dedi.

 

Terörist başı Abdullah Öcalan’ın da serbest kalacağını sürekli dillendiren Hdp’li Milletvekilleri ve Kandildeki teröristlere en son Selahattin Demirtaş’ın eşi Dilek Demirtaş’ta dahil olmuştu. Dilek Demirtaş ” 15 Mayıs hem Selahattin Demirtaş hem de tutuklu bulunan arkadaşlarımız için özgürlük günüdür. “demişti.

 

Bu cümlelerin sürekli kullanılıyor olmasına ise Millet İttifakı’nın ortaklarından İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den herhangi bir cevabın gelmemesi ise özellikle İyi Parti içindeki Milliyetçi kesimi düşündürüyor.

 

SivasKulis Haber

 

 

YORUM YAP