DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Hdp, Ümit Özdağ’a Rağmen Israrla ve Yine “Kılıçdaroğlu” Dedi

Yayınlanma Tarihi :
Hdp, Ümit Özdağ’a Rağmen Israrla ve Yine “Kılıçdaroğlu” Dedi

Zafer Partisi’nin Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı alması ve buna şart olarak da Terörle Mücadele ve Kayyumlara devam edilmesi talebi sonrası gözler Hdp’ye çevrilmişti.

 

28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2.nci turu öncesinde Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ yaptığı temaslar sonrası Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararını aldıklarını açıklamıştı. 7 maddelik mutabakat metni imzalayan Özdağ ve Kılıçdaroğlu daha sonra basın mensuplarının karşısına geçmişti. 7 maddelik mutabakat metninde Terörle Mücadele ve Kayyumların devam etmesi cümleleri sonrası Hdp ve Yeşil Sol Parti değerlendirme yapmak için toplantı yapmıştı.

 

Ümit Özdağ’ın taleplerine Hdp cephesinden bazı tepkiler gelse de Hpd kararını bugün açıklayacağını duyurmuştu. Kameralar karşısına geçen Hdp eş Başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan aldıkları kararı paylaştı. Yapılan konuşmalarda “Sandıklara giderek saray rejimin değiştirelim. 14 Mayıs’ta tavrımız neyse 28 Mayıs seçimlerinde de tavrımız ve duruşumuz aynı olacak.” dediler.

 

Daha önce aday çıkarmayarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıklayan Hdp ve Yeşil Sol Parti bu defa isim söylemedi ama “duruş ve tutumumuz aynı” diyerek Kemal Kılıçdaroğlu’na verdiklerini desteğin devam ettiğini ima ettiler.

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP