DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Halkın Soytarısı Olmak İçin Vekil Olacakmış!

Yayınlanma Tarihi :
Halkın Soytarısı Olmak İçin Vekil Olacakmış!

Beyaz perdeden tanınan oyuncu İlyas Salman Milletvekili olmak için aday olduğunu açıkladı. Bu karara öyle yorumlar yapıldı ki Salman’ı MALAMAT ettiler.

 

Ekranlarda hep ezilen, dürüst, fakir ve saf insanları temsil ederek poz kesen sinema oyuncusu İlyas Salman kendi hür dünyasını temsil edecek bir siyasi parti buldu ve seçimlerde Milletvekili olmak için aday başvurusunda bulunduğu açıkladı. Sosyal medya hesabından adaylık açıklamasını yapan Salman, Türkiye Komünist Partisi’nden meclise girmek istediğini ifade etti.

 

İlyas Salman açıklamasında  “Descartes, bundan yüzlerce yıl önce ‘İnsan düşünen hayvandır’ demiş. Descartes, çok geç kalmış bir düşünür. 21. yüzyılda insan, seçmesini bilen bir hayvandır. Şöyle düşünüyorum: Dünyada en çirkin kokan şey, saklanan düşüncedir. Para bile saklandığı zaman kokar, ama saklanan düşünce kadar pis kokamaz. Mezara götürülen düşüncenin de kimseye faydası yoktur. Bu seçimlerde Türkiye Komünist Partisi’nden milletvekilliğine adaylığımı koydum. ” dedi. Son cümlesini ise “Size bir tek söz verebilirim: Sarayın dalkavuğu değil, halkın soytarısı olacağım. Söz!” diye bitirdi.

 

İlyas Salman’ın bu açıklamasına ise sosyal medya kullanıcılarından çok farklı yorumlar geldi. Kimi bu kararı desteklerken kimisi ise tepki gösterdi. Ancak büyük bir çoğunluk Salman’ın “halkın soytarısı olacağım” sözüne tepkiliydi. Hangi yorumların yapıldığını biz burada yazmayalım, siz bi ara hesabına girer bakarsınız. Ancak şunu söylemeyi de ihmal etmeyelim. Salman soytarı olmak için vekil olacağım dedi ama gelen yorumlarla MALAMAT oldu.

 

SivasKulis Haber

 

YORUM YAP