DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

HAFİK ÇALIŞTAYI TAMAMLANDI

Yayınlanma Tarihi :
HAFİK ÇALIŞTAYI TAMAMLANDI

Sivas’ta ilk defa bir ilçe için çalıştay yapıldı. Hafik’in önde gelen isimleri ve akademisyenler ilçenin gelişimi için fikirler üzerinde görüş alış verişinde bulundu.

 

Özellikle tarım ve hayvancılık konusunda oldukça verimli topraklara sahip olan Hafik’in çalıştay sonrası üretim kapasitesini artıracak projelerin hayata geçirilmesi bekleniyor. Sanayileşme konusunda da atılım yapılması beklenen ilçenin ilerleyen yıllarda gelişimiyle paralel olarak nüfusunun da artması beklentiler arasında.

 

‘Hafik Müzakere ve Değerlendirme Çalıştayı’na Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Hafik Kaymakamı Kadir Algın, Hafik’in önde gelen isimleri ile akademisyenler katıldı.

 

 

‘Hafik Müzakere ve Değerlendirme Çalıştayı’ fikrinin öncülerinden olan iş adamı Mustafa Sinan Sungur bir konuşma yaparak “Birlikte başarmanın çok kıymetli olduğuna inanıyorum. Bundan dolayı da birçok saygın ismi bir araya getirerek ortak değerlerimiz üzerinde nasıl daha iyi bir birleşim sağlayacağımızı konuşmak fikirlerinizi almak ve sizlerle dertleşmek istiyoruz. Hepimiz ülkemizi, yöremizi daha ileri gitmesini arzuluyoruz. Birlikte konuşarak anlayarak ve anlaşarak ortak hedefler etrafında birleşmenin çok değerli olduğu bilincindeyiz. Bunu yaparken de bilimsel yaklaşımdan kopmuyoruz. Bu çalıştayda bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

Çalıştaya katılan Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek’te konuşmasında “”İlimizin daha fazla hizmete kavuşması amacıyla biz sürekli sahadayız, sizlerin yanındayız. Çalıştayda ortaya çıkacak yeni fikirlerin ve hedeflerin ilçemize hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi.

 

 

Tüm gün süren çalıştay sonrası ise yapılan görüşmeler ve ortaya atılan fikirler Cumuriyet Üniversitesi akademisyenleri tarafından düzenlenecek ve rapor haline getirilecek. Rapor sonrası ise Hafik için atılacak adımlar ve yol haritası da belirlenmiş olacak.

 

YORUM YAP