DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Fatih Deveci “Şehitlerimize Minnet Borcumuz Var”

Yayınlanma Tarihi :
Fatih Deveci “Şehitlerimize Minnet Borcumuz Var”

Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Fatih Deveci 14-20 Nisan tarihlerini kapsayan Şehitler Haftası nedeniyle bir basın açıklaması yayımladı.

 

Fatih Deveci yaptığı açıklamada “Vatan uğruna canlarını hiçe sayan, şehadeti göze alarak mücadele verip şehitlik mertebesine ulaşan tüm şehitlerimize minnet borçluyuz.

Mehmet Akif’in, İstiklal Marşı’mızda “Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda/ Şüheda fışkıracak toprağı sıksan Şüheda!” mısralarında dile getirdiği gibi; bu toprakları bize vatan kılan, her karışını kanlarıyla sulayan şehitlerimiz ve gazilerimiz her zaman gurur kaynağımız olmuştur.

 

Milletçe tarihimiz boyunca, “Ölürsek Şehit, kalırsak Gazi oluruz.” düsturuyla bağımsızlık mücadelesi verdik ve ay yıldızlı al bayrağımız için büyük fedakârlıklar gösterdik. 100 yıl önce Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da bugün ise; 15 Temmuz’da, Afrin’de, Cerablus’ta, El Bab’da, Mavi Vatanda, istiklal ve istikbalimiz için milletçe kutlu mücadelemiz devam etmekte. Bu yüce millet var oldukça kahramanlık destanları yazılmaya devam edecektir. Bizler; vatan, bayrak, millet sevgisini tüm sevgilerden üstün tutan şehitler ve gazilerle dolu bir milletiz.
Bugün bizlere düşen görev, onların hatırasını yad etmek, geride bıraktıkları ailelerinin her zaman yanında olmak ve bize emanet ettikleri vatanımızı canımız pahasına korumak, yaşatmak ve yüceltmektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, 14-20 Nisan Şehitler Haftasında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden gazilerimiz ve canını siper ederek milli ve manevi değerlerimiz uğruna toprağın bağrına düşen bütün şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Ruhları şad, mekânları cennet olsun.” dedi.

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP