DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Fatih Deveci Katliamı Anımsattı

Yayınlanma Tarihi :
Fatih Deveci Katliamı Anımsattı

Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Fatih Deveci, 1994 yılında Zara’da terör örgütü PKK tarafından katledilen 5’i güvenlik korucusu 4’ü sivil olmak üzere 9 şehidimiz ile ilgili mesaj yayımladı.

 

Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Fatih Deveci, Sivas’ın Zara ilçesinde 29 yıl önce terör örgütü tarafından baskın yapılarak şehit edilen 5’i korucu 4’ü sivil vatandaş olmak üzere şehit edilen 9 kişi ile ilgili anma mesajı yayımladı.

 

Fatih Deveci mesajında : “Evladını bu mukaddes topraklara adamış aziz analar, oğlunuzun adının taş üzerinde, bedeninin toprakta kaldığını zannetmeyin; şehitlerimizin kutsal isimleri kalplerimizde, aziz bedenleri ise cennet bahçesindedir.

 

Büyük Türk milleti olarak bizler, uğruna canını verdiğiniz vatan topraklarını, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada, kanımızın son damlasına kadar koruyacak ve özgürlük mücadelesiyle tarihe geçen hatıranızı, ilelebet yüreğimizde yaşatacağız.

 

Hain bebek Katili terör örgütü PKK tarafından 11 Eylül 1994 tarihinde Sivas’ımızın Zara ilçesine bağlı Selimiye köyüne düzenlediği kalleşçe saldırı sonucu şehit düşen (5 Güvenlik Korucusu 4 Sivil olmak üzere) 9 vatandaşımızı şehadetlerinin 29.Sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun.” ifadelerini kullandı.

 

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP