DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Emlakçılar “Batıyoruz” Diyor

Yayınlanma Tarihi :
Emlakçılar “Batıyoruz” Diyor

Türkiye’de ve Sivas’ta yüksek emlak fiyatları el yakarken, Emlakçıların 3 senedir devam eden saltanatları sona eriyor. Fiyatların artmasında başrol oynayan bazı emlakçılar sadece kendilerini değil işini dürüst yapan meslektaşlarının da batmasına neden oluyor.

 

Alım- Satım siteleri üzerinden sahte ilanlar vererek, kira ve emlak satış fiyatlarının artmasında başrol oynayan, üç kuruş daha fazla komisyon almak için özellikle ev sahiplerinin aklını çelen bazı emlakçılar, kendi meslektaşlarının da sonunu getiriyor. Fiyatların aşırı artması sonrası Emlak satışlarının durma noktasına gelmesi ile birlikte sadece kiralık evlerden komisyon alan Emlakçılar, ev sahiplerinin kendi evlerini aracısız verme isteği nedeniyle kira komisyonundan da olacak.

 

Son 3 senedir istedikleri rakamları alan, düşük rakamlarla satış ya da kiralamanın önüne geçen Emlakçılar sürdükleri keyfin sonuna geldi. İstanbul’da günlük 80 emlakçının kepenk kapattığı bildirilirken aynı durum Sivas’ta da yaşanmak üzere.

 

Konut satışı yapamayan, ev kiralama noktasında da artık müşteri bulamayan Emlakçılar kara kara düşünmeye başladı. Sivas’ın gelir ve ekonomik yapısını hiçe sayarak Astronomik Rakamlarla ilana çıkan bazı Emlakçılar, Sivas’ta rakamların hızla yükselmesine neden olmuştu. Şimdi piyasayı manipüle eden o isimler hem kendileri müşteri bulamıyor hem de işini hakkıyla yapan meslektaşlarının gelir elde edememesine neden oluyor.

Konut satış fiyatlarında gerilemenin yaşandığı, kiralık ev fiyatlarında da rakamların düşmeye başladığı Sivas’ta, Emlakçılar ya piyasayı normalleştirmek için adım atacaklar ya da kepenk kapatmak zorunda kalacaklar.

 

Cemil Duymaz / SivasKulis Haber

YORUM YAP