DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

EKMEK ZAMMI KARARI KAOSA DÖNÜŞÜYOR

Yayınlanma Tarihi :
EKMEK ZAMMI KARARI KAOSA DÖNÜŞÜYOR

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nın ekmeğin 5 liraya satılması kararı alması sonrası tepkiler gelmiş ve Sivas Belediyesi zam kararını veto etmişti. Ekmek üreticileri de bu karara tepki göstermiş ve ekmeğin artık büfe ya da bakkallardan değil fırınlardan satılacağını duyurmuştu.

 

Tüm Fırıncılar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Düzgün, artan maliyetler karşısında üretimde zorlandıklarını ve bazı maliyetleri kısmak için Perşembe günü itibariyle ekmek satışının sadece fırınlarda yapacaklarını açıklamıştı.

 

 

Haber merkezimize ulaşan birçok Sivas’lı ise alınan karar sonrası mağdur olduklarını ifade ediyorlar. Ekmek almak için kendi oturdukları yerden çok uzaklara gitmek zorunda kaldıklarını söyleyen kişiler “sabah işe mi gidiyim ekmek almak için uzaktaki fırına mı?” diye serzenişte bulunuyorlar. Bazı yorumlarda ise “Sivas Belediyesi Ekmek Zammını vatandaşı düşündüğü için veto etti ama fırıncılarda bu hamleyle reste rest dedi. Fırından ekmek satma düşüncesini iyi niyetli olarak görmüyoruz” dediler.

 

YORUM YAP