DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Eğitimci Rukiye Toy Görevinden İstifa Etti Aday Oldu

Yayınlanma Tarihi :
Eğitimci Rukiye Toy Görevinden İstifa Etti Aday Oldu

Sivas kamuoyunun yakından tanıdığı isimlerden bir tanesi olan Rukiye Toy, Sivas Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevinden istifa edip Ak Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldu.

 

Ak Parti’yle yolları 2001 yılına kadar uzanan ve o dönem Manisa/ Gördes kurucu üyesi olarak buluşan Rukiye Toy daha sonra memur olarak yaşantısına devam etti. Halk Eğitim Müdürlüğü görevi dahil olmak üzere eğitim camiasından birçok noktada bulunan Toy en son Sivas Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapıyordu.

 

Rukiye Toy dün Ak Parti’den Milletvekili Aday Adayı olmak için görevinden istifa etti. Bugün de Ak Parti Sivas İl Başkanlığına giderek İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi’ye evraklarını teslim ederek Aday Adaylığı sürecini resmen başlatmış oldu.

 

Rukiye Toy sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak ”

2001 Ak Parti Manisa/ Gördes kurucu üyesi olarak başladığım sürece memuriyetim dolayısıyla ara vermek durumunda kalmıştım. 28.dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Ak Parti Milletvekili aday adaylığına müracaat etmek için il milli eğitim şube müdürlüğü görevimden istifa etmiş bulunmaktayım. Seçim süreci ve sonuçları vatanımız ve şehrimiz için hayırlı olsun.” dedi.
SivasKulis Haber

YORUM YAP

Halil Kesici17 Nisan 2023 / 02:13Yanıtla

Selamunaleykum kardeşim seni ve gayretlerini yıllardır medyadan takib ediyorum hep gıyaben dua ettim bu son kararında da manen yanındayım dualarımdasın Allah c.c ilayıkelimetullah davasında seni öncü seçti, Sivaslı bahtiyar kardeşlerimizde seçecekler inşallah. \”Evet şu istikbal inkılabatı hengamında en yüksek gür seda İslamın sedası olacaktır\”80.den..96 yılları arasında bana Sivasta kitabcı Halil abi vardı 05071882703