DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI 6200 PERSONEL ALIMI YAPACAK

Yayınlanma Tarihi :
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI 6200 PERSONEL ALIMI YAPACAK

Diyanet İşleri Başkanlığı 6 bin 200 sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin kayyım alımı yapacak. Konuyla ilgili ilan Resmi Gazetede yayımlandı.

 

Resmi Gazetede yayımlanan ilana göre Diyanet İşleri Başkanlığının taşra teşkilatında 4/B sözleşmeli pozisyonlarda istihdam edilmek amacıyla 2022 KPSS B grubu puan sırası esas alınarak boş pozisyonların üç katı kadar aday arasından yapılacak sözlü sınav sonucuna göre, Diyanet Akademisine aday din görevlisi olarak 1300 Kur’an kursu öğreticisi (kadın), 4 bin 600 imam hatip ve 300 müezzin kayyım alımı yapılacak.

 

Başvuruların 26 Aralık ile 6 Ocak tarihleri arasında “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden yapılacağı duyuruldu. Adayların ön başvurularını onaylatmak için aynı tarihler arasında herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne şahsen müracaat etmeleri yeterli olacak.

 

Adayların 2022 yılı KPSS’den lisans mezunları için KPSSP124; ön lisans mezunları için KPSSP123; ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 puan almış olması gerekiyor.

 

Sözlü sınavlar, Ankara, Antalya, Bursa, Bolu, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Tekirdağ, Trabzon, Samsun, Şanlıurfa, Rize, Van ve Yozgat’ta yapılacak.

 

Adayların sözlü sınavda başarılı sayılması için en az 70 puan alması şartı aranıyor. Sınav tarihinin başvuruların tamamlanmasından sonra yapılacak hazırlıkların ardından ilan edileceği bildirildi.

 

Başvuru şartları ve işlemlerine ilişkin bilgilere Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinden ulaşılabilecek.

YORUM YAP