DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Devlet Bahçeli Öyle Birşey Söyledi Ki

Yayınlanma Tarihi :
Devlet Bahçeli Öyle Birşey Söyledi Ki

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin MYK Toplantısı ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Bahçeli, Cumhur İttifakı davetlerini kabul etmeyen Meral Akşener ile ilgili de konuştu.

 

Gündeme ilişkin görüşlerini açıklayan Devlet Bahçeli hem Sezgin Tanrıkulu hem de Anayasa Mahkemesi ile ilgili ağır eleştirilerde bulundu. Türk Silahlı Kuvvetlerine iftira atan birinin Meclis çatısı altında olmaması gerektiğini ifade eden Bahçeli “Türk Silahlı Kuvvetlerine saldıran bu aşağılık ve sözde milletvekilinin ağzı düşman ağzıdır. PKK’ya sözcülük yapan bir suçluya hazineden maaş verilmesi günahtır, haramdır. Bu çürümüşün milletvekilliği düşürülmelidir.” dedi.

 

Hdp’nin kapatma davasını ağırdan alan ve hala bir karar açıklamayan Anayasa Mahkemesini eleştiren Devlet Bahçeli “Anayasa Mahkemesi neyi bekliyor? Eksik bırakılan ne vardır da AYM bu hukuki süreci ağırdan almaktadır? Biz adalet istiyoruz. Üstelik hemen istiyoruz. AYM’nin görevini derhal yapmasını bekliyoruz.” diyerek görüşlerini ifade etti.

 

Bir basın mensubunun “İYİ partiye komşuluk teklifinde buluşmuştunuz bu halen geçerli mi?” sorusuna gülümseyerek cevap veren Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı’na davet ettikleri Meral Akşener’in olumsuz cevapları sonrası görüşünü “Mahallede komşuya verilecek ev olmadığı anlaşılmıştır.” cümlesiyle ifade etti ve İyi Parti’ye kapıların kapandığını ima etti.

 

SivasKulis Haber

 

 

 

YORUM YAP