DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Demirağ OSB’de “YOLSUZ”LUK Sorunsalı

Yayınlanma Tarihi :
Demirağ OSB’de “YOLSUZ”LUK Sorunsalı

Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete başlayan fabrikalar var. Henüz tam anlamıyla altyapı ve üstyapısı tamamlanmayan bölgede şuan ki en büyük sorun “YOLSUZ”LUK.

 

Sivas’ın geleceğini yakından ilgilendiren ve ekonomik olarak şahlanışını sağlayacak olan Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nde bir yandan firmalar inşaat çalışmalarını sürdürürken bir yandan da bazı firmalar hazırlıklarını tamamlayarak üretime başladı. Tamamlandığında ortalama 40 bin kişinin çalışacağı bölgede şimdilik bin kişi çalışıyor ama hem iş yerlerine gitmek hem de geri dönmek onlar için çileli bir hale geliyor.

 

 

Altyapı çalışmaları devam eden Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nde şuan ki en büyük problem ise yollar. Henüz tamamlanamayan yollar yaz mevsiminde tozdan geçilmezken yağmur yağdığında ise çamur deryasına dönüyor. Servis araçları da, fabrikalarda çalışan personellerde bu durumdan oldukça şikayetçi.

 

 

Yatırımcılar bölgeye gidip fizibilite çalışması yaptıklarında ise özellikle stabil yolu gördüklerinde “ulaşım problemi”nin ne zaman çözüleceği sorusu önlerine çıkıyor. Demirağ Organize Sanayi Bölgesi ile ilgilenen kurumların biran evvel yolu daha kullanılır hale getirilmesi talep edilirken, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nın bölgenin daha düzenli hale gelmesi için ne gibi çalışmalar ya da projelerle katkıda bulunduğu ise bilinmiyor.

 

 

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP