DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI İÇİN 2 SİVAS’LININ ADI KULİSLERDE KONUŞULMAYA BAŞLADI

Yayınlanma Tarihi :
CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI İÇİN 2 SİVAS’LININ ADI KULİSLERDE KONUŞULMAYA BAŞLADI
  1. Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı seçimi için aday belirleme sürecinde sona yaklaşıyor. Ocak ayının sonunda adayın açıklanacağı bilgileri var.

 

Ankara kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgiye göre Cumhuriyet Halk Partisi Millet İttifakına dahil olan parti liderlerinin Kemal Kılıçdaroğlu ismine “hayır” demesi durumunda alternatif isimleri masaya “ortak aday” olması için teklif edebilir. Her ne kadar Chp masaya sadece Kemal Kılıçdaroğlu ismini getirmeyi düşünse de son dönemdeki gelişmeler masanın dağılmaması adına Chp’yi başka isimler üzerinde düşünmeye itmiş durumda.

 

Ankara kulislerinde Ak Parti’nin ilk günlerinden itibaren uzun yıllar siyaset yapmış, daha sonra kendi partisini kuran ancak istediği ivmeyi yakalayamayınca partisine kilit vurup Chp saflarına katılan Abdüllatif Şener’in ismi Chp’nin masaya “Aday” olarak getireceği isim olarak konuşuluyor.

 

Bir diğer isim ise yine Sivas’lı olan Chp İstanbul Milletvekili İlhan Kesici. Devlete uzun yıllar hizmet etmiş ve siyasi yaşantısına Cumhuriyet Halk Partisi’nde devam eden Kesici’nin de ismi Ankara Kulislerinde Cumhurbaşkanlığı Adaylığı için konuşuluyor.

 

6’lı masadan Kemal Kılıçdaroğlu ismi onay almazsa Cumhuriyet Halk Partisi’nin önünde iki yol var. Ya Kemal Kılıçdaroğlu ismini kendi partilerinin adayı olarak açıklayacak ve masadan kalkacak ya da kendi getireceği isimlerden birinin kabul edilmesini sağlayacak. Ankara Kulislerinde Chp’nin kesinlikle kendi içinden bir ismin aday olması konusunda ısrarcı olacağı ve bu ısrarından vazgeçmeyeceği konuşuluyor.

 

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sivas’lı olur mu bilinmez ancak Ocak ayı sonuna kadar tablonun netleşeceği ve 6’lı masanın hem adayının hem de akıbetinin belli olacağı iddia ediliyor.

YORUM YAP