DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Chp’de Sivas İl Başkanı Kim Olacak?

Yayınlanma Tarihi :
Chp’de Sivas İl Başkanı Kim Olacak?

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas İl Başkanı kim olacak ya da bir İl Başkanı atanacak mı? Chp 14 Mayıs  2023’de yapılacak  seçimlere il başkanlığı görevini vekaleten yürüten İl Sekreteriyle mi gidecek?

 

2023 seçimlerinde Milletvekili olmak için aday adayı olan ve İl Başkanlığı görevinden istifa eden Yılmaz Coşkun’un yeri hala dolmadı. İl Başkanlığı görevini İl Genel Sekreterinin yürüttüğü Cumhuriyet Halk Partisi’nde atamanın neden hala yapılmadığı merak ediliyor.

 

Yılmaz Coşkun 17 Aralık 2022 günü büyük bir kalabalık eşliğinde görevinden istifa ettiğini duyurmuştu. Kısa sürede yeni il başkanının göreve başlaması beklenirken geçen 45 günün ardından hala ortada bir İl Başkanı olmaması özellikle Chp örgütünde tepkilere neden olmaya başladı. Seçimlere 100 gün kalmışken Chp Genel Merkezi’nden hala il başkanı atanmaması beraberinde farklı soru ve yorumları da gündeme getiriyor.

 

Haber merkezimize gelen Kulis bilgilerine göre Chp’de İl Başkanlığı için birkaç isim gündemde. Ancak bir türlü karar verilip atama yapılamıyor. Mevcut İl yönetiminin ve Chp Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’nun yeni İl Başkanı ismi konusunda kendi destekledikleri kişinin göreve gelmesini istedikleri için baskı yaptıkları ve bundan dolayı da Chp Genel Merkezi’nin kararını bir türlü veremediği yönünde. Chp Genel Merkezi’nin Cumhurbaşkanı Adayı ismi konusunda yoğun mesai harcamasının da hem Sivas hem de diğer illerde başkanlık makamlarında yer alacak isimlerin belirlenme sürecini geciktirmesinde önemli bir etken olduğu da gelen bilgiler arasında.

 

Bu kadar karmaşa ve hengame içinde Cumhuriyet Halk Partisi Sivas İl Başkanı’nın kim olacağı bir süre daha cevapsız kalacak!

YORUM YAP