DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Chp’de İl Kongresi Yapıldı

Yayınlanma Tarihi :
Chp’de İl Kongresi Yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas İl Başkanlığı için sandık başına gitti. Sabah 10.00’da başlayan kongre sonrası yapılan seçimde sandıktan çıkan sonuç Milletvekili Ulaş Karasu’nun canını sıkacak cinsten.

 

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde sabah 10.00’da başlayan İl Kongresinde 3 aday yarıştı. Mevcut başkan Haydar Öztürk kırmızı liste ile , A. Gazi Doğan beyaz liste ile, Semih Balk ise mavi listeyle seçime girdi.

 

Chp’li degele ve partililer kongreye büyük ilgi gösterirken, Chp listesinden milletvekili adayı olarak seçime giren Deva Partisi Sivas İl Başkanı Serdar İnce’de kongreyi takip eden isimler arasındaydı.

 

 

Chp Sivas Milletvekili Ulaş Karasu kongrede bir konuşma yaparak birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Genel Başkanlık yarışında Özgür Özel’i destekleyen Ulaş Karasu’nun il başkanlığı seçimine büyük önem verdiği biliniyordu. Delegelerle görüşerek mevcut il başkanı Haydar Öztürk lehine destek istediği bilinen Ulaş Karasu, oy sayımından sonra çıkan sonuçla dolaylı olarak “Kaybeden” oldu.

 

 

Oy verme işlemi bittikten sonra heyecanın zirve yaptığı kongrede sandıktan 113 oy alan A. Gazi Doğan sandıktan zaferle çıktı. Semih Balk 77, Haydar Öztürk ise 68 oy aldı.

 

Chp Sivas İl Başkanlığına seçilen A. Gazi Doğan’ın Yönetim Listesi ise şu şekilde ;

 

 

SivasKulis Haber

 

 

YORUM YAP