DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Chp Genel Merkezi’nde Liste Kavgası.

Yayınlanma Tarihi :
Chp Genel Merkezi’nde Liste Kavgası.

Chp Genel Merkezi’nde Milletvekili listeleriyle ilgili yapılan toplantının yumruklu kavgaya döndüğü iddia edildi.

 

Kulislere düşen bilgiye göre, Kemal Kılıçdaroğlu’nun korumaları ile Hakkı Süha Okay birbirlerine yumruk sallamışlar. Kemal Kılıçdaroğlu Mustafa Sarıgül’e Erzincan’ı teklif etmiş ama Sarıgül kabul etmemiş, oğlu Emir Sarıgül’ün İstanbul’dan aday yapılmasını istemiş. Kemal Kılıçdaroğlu bu teklife çok net ve sert hayır demiş.

 

CHP teşkilatlarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Mustafa Sarıgül’ün oğlu Emir Sarıgül’ü aday yaptıramayınca önce parti yönetiminde bağırıp toplantıyı terk etmiş sonra Kemal Kılıçdaroğlu’nun özel kalem odasına gelip küfür etmiş. Böyle olunca da Kılıçdaroğlu’nun korumaları Salıcı’yı odadan dışarı zorla çıkarmışlar.

 

CHP Parti Meclisi de 22.00’da toplantısına başlayacaktı önce gece 00.00’a ertelendi.Kavga çıkınca 03.00’a ertelendi bu sefer kavga daha büyüyünce toplantı sabah 07.00’a konuldu.

 

CHP örgütleri Gelecek Deva ve Saadet isimlerinin kendilerinin yerine konulmasından inanılmaz rahatsız olduğu ifade ediliyor. Deva Partisi 10 garanti yer, 5 tane de seçilmesi muhtemel olasılığı olan yerleri istiyor. Saadet ve Gelecek partileri 7 garanti ve 3 seçilmesi muhtemel yer bekliyor. Cemal Enginyurt, İstanbul 1. Bölgeden gösterilecek. CHP’li yöneticiler “Atatürkçülerin silip gericileri, MHP’li kafa taşçıları mı vekil yapacaksınız?” diyerek kavga çıkarttıkları konuşuluyor.

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP