DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Chp Divriği İlçe Örgütünde Kazanlar Kaynıyor

Yayınlanma Tarihi :
Chp Divriği İlçe Örgütünde Kazanlar Kaynıyor

Chp Divriği İlçe Başkanı Hüsamettin Kırkayak ve 4 Belediye Meclis üyesi partilerinden istifa etti. Kırkayak bir açıklama yaparak hedefe Divriği Belediye Başkanı Hakan Gök’ü koydu.

 

Bir basın açıklaması yaparak partisinden istifa ettiğini duyuran Chp Divriği İlçe Başkanı Hüsamettin Kırkayak, Divriği Belediye Başkanı Hakan Gök ile ilgili ağır ithamlarda bulundu. Hakan Gök’ün kendini aynı zamanda partinin ilçe başkanı gibi davrandığını söyleyen Kırkayak “Delege seçimlerine açıkça müdahil olmuş, üyelere psikolojik, maddi ve manevi baskılar yaparak seçmenin iradesini ipotek altına almaya çalışmıştır.” dedi.

 

Köylerde 2 defa delege seçimleri yapılmasına rağmen seçimlerin iptal edildiğini ifade eden Hüsamettin Kırkayak, ” Belediye Başkanlığı yapmak yerine İl Örgütünü karıştırmaktan başka icraatı olmayan, en ufak belediyecilik faaliyetlerini yapmaktan aciz kalmış Hakan Gök, Divriği siyasetini çıkmaz bir yola sokmuştur.” diyerek “ilçe yönetimi ve yakınlarını işe alarak ilçe yönetimini parçalamıştır.” iddiasında bulundu.

 

“Partinin almış olduğu grup kararlarına uymamış, yanlış ve usulsüz harcamalara bizleri de ortak etmeye çalışmıştır.” diyen Kırkayak, “Bizleri itibarsızlaştıran disipline sevk kararını kabul etmiyor ve partimizden istifa ediyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Kendisiyle birlikte 4 Belediye Meclis Üyesi Veyis Koçkaya, Cemal Bozkurt, Aşkın Kocaoğlu ve İsmail Türk’ün de istifa ettiğini duyuran Kırkayak, “Bu anlayışla devam edilirse önümüzdeki belediye seçimlerini kazanma şansımız yoktur.” diyerek dolaylı olarak Chp Sivas İl Başkanlığı’nı ve Chp Genel Merkezi’ni uyardı.

 

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP