DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Celal Dağgez Ekmek Zammına Tepkili

Yayınlanma Tarihi :
Celal Dağgez Ekmek Zammına Tepkili

Celal Dağgez Ekmek Fiyatlarına yapılacak zam ile ilgili konuştu .“Bir çocuğun Yatağa Karnı Tok Girebilmesi Yüz Seçim Kazanmaktan Evladır!’

 

İyi Parti Genel Başkan Danışmanı Celal Dağgez sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak “Yerel medyada yer alan haberlere göre Sivas’ta ekmeğin fiyatının 5 lira olması gündemdedir. Ekmeğe bu şekilde yapılacak olan bir zammın oranı, neredeyse asgari ücretteki artış oranıyla eş değer; memur ve emekliye yapılan zamdan ise fazladır.

Daha yılın ilk ayı bitmeden, hatta zamlı maaşlar alınmadan kaşıkla verilen kepçeyle geri alınmaya başlanmıştır.

Kuşkusuz bu durumda en önemli sorumluluk iktidardaki son günlerini yaşayan AKP’ye aittir.

Bizim görüşümüze göre, özellikle ekmek gibi temel besin maddesine vatandaşlarımızın rahat ulaşabilmesı için fırınlara destek verilmeli, gerek çalışanların sigorta primlerinin gerekse un, su, elektrik, doğalgaz gibi girdilerin belli bir oranda devletçe karşılanması sağlanmalıdır.

Ülkemizi bu noktaya tarımı bilmeyenlere tarımı, ekonomiyi bilmeyenlere ekonomiyi emanet edenler getirmiştir. AKP iktidarının gücü artık ekonomiyi düzeltmeye yetmemektedir. En azından ekmeği ulaşabilir hale getirerek az da olsa döktüğünü toplamalı, kırdığını düzeltmelidir.

Çünkü söz konusu bu sefer ekmektir. Bazı ailelerin ekmeğe ayda bin lira verecek olmasını düşünmek bile canımızı yakmaktadır.

AKP’ye yaptığımız bu çağrı ise siyasi değil, insanidir.

Bizim anlayışımızda bir çocuğun yatağa karnı tok girebilmesi yüz seçim kazanmaktan evladır.” açıklamasında bulundu.

 

 

YORUM YAP