DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Buluttan Nem Kapmaya Gerek Yok!

Yayınlanma Tarihi :
Buluttan Nem Kapmaya Gerek Yok!

Güneşin doğduğu anlarda Uludağ’ın üzerinde beliren UFO görünümlü bulutu gören vatandaşlar bu farklı ana tanıklık etmenin heyecanını yaşadı. Herkes telefonla bu güzelliği kaydetti.

 

Türkiye’nin gündemine oturan, Bursa’nın merkez ilçeleri başta olmak üzere sabah saatlerinde Uludağ’ın üzerinde UFO’ya benzeyen bulut, binlerce kişi tarafından cep telefonlarıyla kaydedildi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da bulutlarla ilgili sosyal medya hesaplarından yaptığı gökyüzü fotoğraflı paylaşımda, “Merak etmeyin, ekiplerimiz görevlerinin başında. Herkese ışıl ışıl, mutlu günler dilerim” ifadelerine yer verdi.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Bursa’da görülen bulutlar ilgili bir açıklama yaptı. İnternet sitesinden yapılan açıklamaya göre Bursa’da görülen bulutlar mercek bulutlar olarak isimlendiriliyor. Engebelerden kaynaklanan rüzgar dalgalanmalarının bir sonucu olarak oluşuyor ve engebenin kuytu tarafında aşağı doğru hareketli türbülansın olduğunu gösteriyor.

 

Sosyal Medya Fenomenlerinden Seda Arslan’da gördüğü bu güzelliğe kayıtsız kalmamış ve telefonuyla görüntüyü videoya almış. İşte Seda Arslan’ın objektifinden o harika görsel.

 

 

YORUM YAP