DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ BİLGİN’in “ÖZÜR DİLEMESİ”ne BİR TEPKİ DE BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ’nden!

Yayınlanma Tarihi :
BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ BİLGİN’in “ÖZÜR DİLEMESİ”ne BİR TEPKİ DE BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ’nden!

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin “Su Kesintileri”nden kaynaklanan sıkıntılar nedeniyle Sivas halkından özür dilemişti. Büyük Birlik Partisi Sivas Merkez İlçe Başkanı Fikri Pınarlı bu duruma tepki gösterdi.

 

Büyük Birlik Partisi Sivas Merkez İlçe Başkanı Fikri Pınarlı sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak “İhmalin, beceriksizliğin ve vurdumduymazlığın faturası bir özürle ödenemez.” dedi. Pınarlı “Plansız su kullanımı, kaçak ve kayıpların yüzde 50’lere ulaşmış olması, altyapıya harcanması gereken kaynakların konser, tiyatro ve park bahçelere mevsim gözetmeksizin ağaç alımları gibi birçok nedenle Sivas bu noktaya gelmiştir.” diyerek eleştirilerini sıraladı.

 

Sivas Belediyesinin gereken tedbirini almadığını iddia eden Pınarlı “”İklim değişikliği tedbirsizliğinize bahane olamaz. Seksen ilde iklim değişikliği yok mu? “diye sordu.

 

BELEDİYE BEYHUDE İŞLERDEN GERİ KALMIYOR

İsale hattı çalışmasıyla ilgili daha önce açıklanan tarihlerin tutmadığını ifade eden Fikri Pınarlı “Üstelik verilen tarihler tutmamış ve suyun kesileceği ve tekrar verileceği saatlere hemen hemen hiç bir şekilde uymamaktadır. Bu durumda teyakkuz halinde olması gereken Belediye yönetimi halen beyhude işler boş programlar yaparak fotoğraf vermekten de imtina etmemektedirler. Halk tedirgin ve her an su gidecek korkusuyla sular gelir gelmez daha fazla tüketim ve stok yapılması suyun daha fazla harcanmasına yol açmaktadır.” dedi.

 

SUSUN ARTIK!

Pınarlı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın devamında Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e şöyle seslendi, “Sayın Başkan helallik istemek için acele etmiyor musunuz önce suyu verin helallik daha sonra istemek daha güzel olmaz mı?Bence bu süreçte konuşup insanların tepkisini çoğaltmayın size bu günlerde sükut etmek ve işinize yoğunlaşmak yakışır bence susun artık.”

YORUM YAP