DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Başkanlar Deprem Bölgesinde

Yayınlanma Tarihi :
Başkanlar Deprem Bölgesinde

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki oda başkanları depremin merkezi Kahramanmaraş’taydı. Hisarcıklıoğlu’na, Hayrullah Karakaya ve Zeki Özdemir’de eşlik etti.

 

 

Sivas Ticaret Borsası Başkanı Hayrullah Karakaya,Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığında ve çevre il Oda Başkanları, Kayseri SO Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Kayseri TO Başkanı Ömer Gülsoy, Yozgat TSO Başkanı Taylan Alakoç, Adana SO Başkanı Zeki Kıvanç, Aksaray TSO Başkanı Ahmet Koçaş, Nevşehir TSO Başkanı Arif Parmaksız, Tokat TSO Başkanı Fatih Gökdere, Konya SO Başkanı Mustafa Büyükeğen ve Sivas TSO Başkanı Zeki Özdemir ile birlikte Kahramanmaraş’ın Afşin ve Elbistan ilçelerinde incelemelerde bulundu.

 

Heyet ilk olarak Kahramanmaraş Afşin AFAD Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti.​ Daha sonra depremin merkez üssü olan Elbistan ilçesine geçen heyet, TOBB Mobil Aşevi’ni ziyaret etti ve Koordinasyon Valisi olarak görev yapan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile görüşerek istişarede bulundu.

 

Sivas Ticaret Borsası Başkanı Karakaya açıklamasında; “Depremin ilk gününden itibaren Genel Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında koordine olarak yardım malzemelerimizi deprem bölgelerine en hızlı şekilde ulaştırdık ve ulaştırmaya da devam ediyoruz. Yaraların sarılması için tüm illerimizde ve Sivas’ta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz öncülüğünde “Konut Seferberliği Kampanyası” başlattık. Depremzedelerimizi kalıcı konutlarına inşallah en kısa sürede kavuşturacağız.” dedi.

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu yaptığı açıklamada, “Deprem bölgesine yönelik sahada çalışmalara devam ediyoruz. Başkanlarımızla birlikte Kahramanmaraş Afşin ve Elbistan’dayız.  AFAD Koordinasyon Merkezi’ni ve TOBB Mobil Aşevi’ni ziyaret ettik. TOBB olarak Elbistan’da depremzedelerimize gece gündüz sıcak yemek hizmeti veriyoruz.

AFAD Koordinasyon Merkezi ziyaretimizde Kayseri Valimiz Gökmen Çiçek’ten, çalışmalar hakkında bilgi aldık. Unutmayalım, birbirimizin tutunacak dalıyız. Dayanışma ve seferberlik ruhu ile yaralarımızı hep birlikte saracağız. Gün birlik olma günü” ifadelerini kullandı.

 

SivasKulis Haber

 

YORUM YAP