DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“BASINIMIZIN ÇALIŞMALARI TAKDİRE ŞAYANDIR”

Yayınlanma Tarihi :
“BASINIMIZIN ÇALIŞMALARI TAKDİRE ŞAYANDIR”

Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi ortaklaşa bir kahvaltı düzenledi ve Sivas’ta görev yapan basın mensuplarıyla “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutladı.

Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği kahvaltı programında Sivas’ta görev yapan basın mensupları buluştu. “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle organize edilen kahvaltı programında ilk sözü Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin aldı.

Kamuoyunu aydınlatmak ve şehrin gündemini aktarmak adına gazetecilerin fedakârca çalıştıklarını dile getiren Hilmi Bilgin ise “Hepimiz farklı görevlerde de olsak bu şehre hizmet eden, emek veren bireyleriz. Bu anlamda Valiliğimiz ile birlikte ortak bir program organize ederek siz kıymetli basın mensuplarıyla bir araya gelmek, gününüzü kutlamak ve sohbet etmek istedik. Burada iki hususa dikkat çekmek istiyorum. Basının fedakârca, mesai mefhumu gözetmeksizin, ilkeli tarafsız bir anlayışla kamuoyunu bilgilendirmesi konusunu önemsiyoruz. Sizler de saha çalıştığınız süre boyunca yaşadığınız sıkıntıları dile getiriyorsunuz. Bunların her ikisi de doğru. Bugün her meslek grubunun kendine has sorunları var. Bu tür organizasyonlarda ortaya çıkan görüş ve önerileriniz doğrultusunda yerelde bizi ilgilendiren alanlarda, herkesin olduğu gibi siz değerli basın mensuplarımızın daha iyi ortamda çalışabilmeleri, kendilerini daha güvende hissedebilmeleri adına üzerimize düşeni yapmaya gayret gösteriyoruz. İlimizde, bölgemizde ve ülkemizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan gazeteci arkadaşlarımız; halkımızın menfaatini göz önünde tutarak yaptıkları haber ve yayınlarla şehrimizin sosyal, kültürel, ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına da olumlu katkı sağlamaktadır. Basın mensuplarımızın doğru, tarafsız, hızlı ve güvenilir yayıncılık ilkelerinden taviz vermeden hassasiyetle ifa ettikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle görevi başında vefat eden basın mensuplarımızı rahmetle anıyor, bu mesleğe gönül ve emek vermiş tüm olan gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek’te yaptığı konuşmada “Bugün hem İdareciler Günü hem de Çalışan Gazeteciler Günü. Sizlerin Gazeteciler Günü’nüzü tebrik ediyorum. Hayatına kaybeden tüm basın mensuplarımıza basın şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Biz biliyoruz ki sizler çok önemli bir görevi icra ediyorsunuz. Halkımızın doğru ve hızlı haber alma hakkı adına gece gündüz demeden mesai mefhumu gözetmeksizin bazen de canınızı riske atarak çalışıyorsunuz, bizleri ve halkımızı bilgilendiriyorsunuz. Yaptığınız çok kutsal bir görev. Çok anlamlı bir görev. Bir taraftan da bizlerle kamu kurumlarıyla devletimizle vatandaş arasında adeta bir köprü görevi görüyorsunuz” dedi.

 

 

 

Programın sonunda gazeteci yazar İbrahim Yasak’ın yaklaşık 15 yıl süren çalışması neticesinde derleyerek kaleme aldığı, 144 yıllık Sivas basın tarihinde yayınlanmış olan 122 gazetenin orijinal basımları bulunan ‘Sivas Basın Tarihi’ adlı kitabın tanıtımı yapıldı.

Başkanımız Hilmi Bilgin, yazar İbrahim Yasak’ı tebrik ederek Sivas Belediyesi olarak kitabın basımını gerçekleştireceklerini söyledi.

 

 

Program basın mensuplarıyla birlikte hatıra fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 

YORUM YAP