DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Başbuğ Alparslan Türkeş Mevlitle Anıldı

Yayınlanma Tarihi :
Başbuğ Alparslan Türkeş Mevlitle Anıldı

Türk Siyasetinin en önemli isimlerinden bir tanesi olan ve 4 Nisan 1997’de geçirdiği kalp krizi sonrası aramızdan ayrılan Başbuğ Alparslan Türkeş ölümünün 26.ncı yıldönümünde Mevlid-i Şerif okutularak anıldı.

 

Sivas Ülkü Ocakları tarafından organize edilen ve Molla Mehmet Camii’nde okutulan Mevlid-i Şerif’in ardından cemaate lokma tatlısı dağıtıldı.

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Milliyetçi Hareket Partisi Sivas İl Başkanı Hakan Uygun, Sivas Merkez İlçe Başkanı Turan Gazi Yalçındağ, Mhp Sivas Milletvekili Aday Adayı Seda Okur, Ferhat Doğan, Sivas Ülkü Ocakları Başkanı Rıfat Kalkan ve birçok ülkücü isim daha sonra İstasyon Caddesi’ndeki Mhp standına gelerek burada da lokma dağıtımına devam ettiler. Merhum Alparslan Türkeş için dualar edilirken, ülkücü isimler Sivaslılarla da sohbet etme imkanı buldular.

 

 

Milliyetçi Akımın lideri olan Başbuğ Alparslan Türkeş’in izinden gitmekte kararlı olan isimler seçim döneminde bol bol “Özerklik” söylemlerinde bulunan kişilerin emellerine ulaşamayacaklarının en büyük teminatı olarak dosta, düşmana duruşlarıyla bir kere daha ders vermiş oldular.

 

 

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP