DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Ayşenur Arslan Halk Tv’den Kovuldu

Yayınlanma Tarihi :
Ayşenur Arslan Halk Tv’den Kovuldu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, gazeteci Ayşenur Arslan‘ın katıldığı televizyon programında Ankara’daki terör saldırısına ilişkin sözleri nedeniyle soruşturma başlattı. Halk Tv’de  bir başka adım attı ve “Medya Mahallesi” programını yayından kaldırdı.

 

Halk Tv sunucusu Ayşenur Arslan, terör örgütü PKK’nın önceki gün Ankara’daki hain saldırısına ilişkin “Medya Mahallesi” programında skandal ifadeler kullanmıştı. Arslan, “Kendini patlattığı söylenen o kişi, terörist, belki de üzerindeki patlayıcının uzaktan kumandalı olduğunu bilmiyordu” “Çünkü; o kadar manasız ki… Gelip hiç bir şey yapamadan, hiçbir şey yapamadan… Hiçbir şey yapamadan ölünmez” demiş ve bu sözleri büyük tepkiye neden olmuştu.

 

Ayşenur Arslan’ın teröristi masumlaştırma çabasından sonra harekete geçen İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattığını açıkladı. Rtük’te bir açıklama yaparak “İnceleme” kararı aldığını duyurmuştu.

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve Rtük’ten sonra Ayşenur Arslan’ın tepki çeken ifadeleri için bir başka adım da Halk Tv’den geldi. Halk Tv yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak Ayşenur Arslan’ın “Medya Mahallesi” programının yayından kaldırıldığını açıkladı.

 

Ayşenur Arslan’ın tepki çeken o konuşmasını linki tıklayarak izleyebilirsiniz.

 

SivasKulis Haber

 

 

 

YORUM YAP