DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Atletizmin Kalbi Sivas’ta Atacak

Yayınlanma Tarihi :
Atletizmin Kalbi Sivas’ta Atacak

Uluslararası U18 Atletizm Balkan Şampiyonası Sivas’ta 2 Eylül’de Başlıyor. Şampiyonaya 367 sporcu katılacak.

 

4 Eylül Sivas Kongresi’nin 104. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ilimizde ilk kez düzenlenecek olan U-18 Atletizm Balkan Şampiyonası’nın basın toplantısı Sivas Valiliği Dr. Hasan Canpolat Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç katıldı.

 

 

– Vali Şimşek: Şehrimizin Uluslararası Tanıtımı Açısından Önemli Bir Fırsat

Toplantıda konuşan Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Türkiye Atletizm Federasyonu, Balkan Atletizm Federasyonları Birliği ve ilgili kurumlarımızın desteğiyle hayata geçecek bu şampiyonaya ülkemiz başta olmak üzere Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Gürcistan, Yunanistan, Kosova, Makedonya, Moldova, Karadağ, Romanya, Sırbistan, Slovenya ve Ukrayna ülkelerinden sporcular katılım sağlayacak. 15 ülke bu şampiyona da yer alacak.” dedi.

Şampiyonanın uluslararası arenada Sivas ve şehrin spor altyapısı açısından büyük önem arz ettiğine değinen Vali Şimşek, “İdareci, antrenör, sporcu ve diğer spor personelleri ile birlikte 367 kişinin katılacağı bu organizasyonun da şehrimizin uluslararası tanıtımı açısından önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum ve şehrimizin yakaladığı bu ivmeyi daha da yukarılara taşıyacağına inanıyorum. Şampiyonada yarışacak tüm sporcularımıza şimdiden başarı diliyor, sportmence bir yarış gerçekleşmesini temenni ediyorum, halkımızı bu önemli ve keyifli müsabakaları da izlemeye davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

 

– Hilmi Bilgin: Organizasyon Sporcularımızın Daha Motive Olmasını Sağlayacak

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise dolu dolu geçen bir organizasyon olmasını dileyerek,  “Organizasyon neticesinde atletizm sporuna ilgi duyan gençlerimizin sporcularımızın daha motive olmasını bu alandaki ilgilerinin daha da artırması noktasında önemi olduğu gibi Sivas’ı ulusal ve uluslararası organizasyon merkezi yapma noktasında da önemli bir organizasyonu yine geride bırakmış olacağız.” dedi.

 

 

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar konuşmalarında; organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, “Sivas’ta güzel bir organizasyon olacak. Ankara’dan bu tarafa ilk defa bir balkan Şampiyonası yapılıyor. Atletizm için bunun daha büyüklerini, daha güzellerini bu bölgede yapabilmek bizim asli görevimiz içerisinde.” şeklinde konuştu.

 

 

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP