DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ANISINI ANLATTI… “CÜBBELİ MİT AJANI MI?” (VİDEOLU HABER)

Yayınlanma Tarihi :
ANISINI ANLATTI… “CÜBBELİ MİT AJANI MI?” (VİDEOLU HABER)

Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü Hoca yıllar önce başına gelen bir olayla ilgili anısını anlattı. Cübbeli Ahmet Hoca, Alparslan Türkeş’ten neden yardım istediğini açıkladı.

 

Sohbet ettiği dönemde kendisine yardımcı olan İmamları köylere sürdüğünü iddia ettiği dönemin Gebze Müftüsünü Alparslan Türkeş’e şikayet ettiğini anlatan Cübbeli Ahmet Hoca “Dönemin Gebze Müftüsü Yusuf Kavaslı’nın bana gıcığı vardı. Dönemin Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz’la Yuşa Tepesi’nde bir toplantı yaptılar. Kavaslı, “Bu Cübbeli tehlikesi ne olacak, bütün camileri sardılar” dedi. Mehmet Nuri Yılmaz pek itibar etmedi.” diyerek “Gebze’de hangi camiye vaat etmeye gidiyorum, imam dağ köylerine sürülüyor. Ne yapacağız diye düşünürken merhum Alparslan Türkeş’i aradım. O da bir isim verdi ve “Tamam ben o müftüyü arattıracağım ” açıklamasında bulundu.

 

Daha sonra Alparslan Türkeş’in dönemin müftüsünü arattığını anlatan Cübbeli Ahmet Hoca “”Müftü imamları toplamış, ‘Ya Erbakan arasa zaten cevap vermem. Bu tuttu Türkeş’i arattırdı. Bu Cübbeli MİT midir, nedir’ diyerek sözlerine şöyle devam etti Ya ne MİT’i.. Hala diyorlar Cübbeli ‘derin’.. Ya ne derini, 40 kere hapse girdik çıktık. Derin olsak girer miydik!.. Derinleri görüyoruz yani, derinlere bir şey olmuyor… Önüne gelen, dişini geçiren bize bindiriyor…” ifadelerini kullandı.

 

Cübbeli Ahmet Hoca’nın, Alparslan Türkeş’le olan anısını dinlemek için linki tıklamanız yeterli.

 

YORUM YAP