DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“Amatör Spor Haftası” etkinlikleri başladı.

Yayınlanma Tarihi :
“Amatör Spor Haftası” etkinlikleri başladı.

3-9 Ekim tarihleri arasında kutlanacak olan “Amatör Spor Haftası” etkinlikleri  başladı.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından her yıl ortaklaşa düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri Sivas’ta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen programlarla başladı.

 

Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi bahçesinde düzenlenen amatör spor haftası açılış programına Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, il protokolü, spor il temsilcileri ile antrenörler,sporcular ve aileleri katıldı.

Sporcular ve ailelere hitap eden Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, amatör sporun önemine dikkat çekerek “ Spor bize yarışma kabiliyetini de öğretir. Amatör spor bir fedakarlık ve gönüllülük işidir. Sporla uğraşan sporcuları, antrenörleri ve velileri tebrik ediyorum. Amatör spor profesyonel sporculuğa geçişin en önemli noktasıdır. Bizlerde bu anlayışla spora destek veriyoruz” dedi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise” Göreve geldiğimiz andan itibaren hiçbir branş ayırmadan Sivas Belediyesi olarak spor anlamında üzerimize düşeni yapıyoruz. Bize gelen ve ayağı yere basan her projeyi desteklemeye söz verdik ve bir kez daha destekliyoruz. Yeter ki gençlerimiz bir spor branşıyla uğraşsınlar” açıklaması yaptı.

Programda konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ise “İlimizde sporun gelişmesi adına yoğun bir çalışma içine girdik ve geldiğimiz noktada yakalanan birçok başarı attığımız adımların doğruluğunu bizlere gösterdi.Sporcularımıza en büyük desteği aileleri ve kulüpleri verirken bizlerinde her zaman onların yanında olduğumuz unutulmasın” dedi.

Programda Amatör Spor Kulüplerine çeşitli miktarlarda hediye çeki verilerek maddi olarakta destek sağlandı.

Programın bitiminde sporcuların yaptığı Wushu, judo, jimnastik ve taekwondo gösterileri ise büyük ilgi gördü.

 

 

YORUM YAP