DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Alim Hocam Kızacak Ama…

Yayınlanma Tarihi :
Alim Hocam Kızacak Ama…

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi’nde ameliyat olan ama iyileşemeyen hastalar çareyi başka şehirlere gidip tedavi olmakta buluyor. Sivas’ın tanıdığı isimlerden Mustafa Hızal sosyal medya hesabından Üniversite Hastanesi’ni “Başarısızlıkla” suçladı.

 

Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Eski Başkanı Mustafa Hızal, bel fıtığı rahatsızlığın geçmesi için önce Fizik Tedaviye başlar. Ağrıları geçmeyen Hızal Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde 22 Aralık 2022 tarihinde ameliyata alınır. Büyük bir umutla kendi şehrinde tedavi görmek isteyen Hızal ameliyat sonrası şifa bulacağını düşünür ama geçen süre içerisinde rahatsızlık aynen devam etmektedir.

 

Mustafa Hızal daha sonra çareyi komşu şehrimiz Kayseri’ye gitmekte bulur. Özel bir hastaneye giden Hızal’ı, Uzman Dr Murat ATEŞ ameliyat eder. Ameliyattan kısa süre sonra kendine gelen Mustafa Hızal, hasta yatağından bir paylaşımda bulunur ve adeta Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin başarısızlığını duyurur.

 

Mustafa Hazal sosyal medya hesabından “Sivas Cumhuriyet üniversitesinde yapılan bel fıtığı ameliyatımın başarısız olduğundan, Kayseri T….N Hastanesi de Uzman Dr Murat ATEŞ hocamızın başarılı ameliyatı ve tavsiyeleri ile Allah a şükür sağlığıma kavuştum. İlgi ve Alakaları dan dolayı Hastane yetkilileri ve Murat ATEŞ hocama şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca böyle bir rahatsızlık yaşayanlara da murat hocamı tavsiye ederim.” paylaşımında bulunur.

 

 

Mustafa Hızal’ın bu paylaşımını Gazeteci Mehmet Bakır sayfasına taşıdı ve o da cevap bekleyen şu soruları sorar “İnsanların Sivas dışındaki hastaneleri tercih etmelerinin sebebi niye?

Doktorların başarısız olması mı?
Araç – gereç yokluğu mu?
Yönetim hatası mı?
Böyle bir paylaşım yaparak; Sivas Cumhuriyet üniversitesi hastanesinin başarısız olduğunu kamuoyuna duyurmak ve Kayseri ‘ye gitmelerini önermek karşısında şaştım kaldım.
Sivas Cumhuriyet üniversitesi hastanesi gerçekten mi hastaların tercih etmediği hastane konumunda?
Mehmet BAKIR”
Biz de Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız hocamıza sormak isteriz.
-Hocam siz daha kaliteli ve nitelikli bir üniversite hayal ederken, kim bu hayallerinizi suya düşürmek için uğraşıyor?
-Bölgenin dışarıdan hasta kabul etmesi beklenen hastaneniz neden tedavi konusunda son dönemde giderek başarısız bir performans sergiliyor?
-İyi bir hastane yönetimi olduğunu biliyoruz ama ortaya çıkan bu durumun ne ve nelerden kaynaklandığını düşünüyorsunuz?
SivasKulis Haber

YORUM YAP