DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Akşener İttifakı Resmen Bitirdi

Yayınlanma Tarihi :
Akşener İttifakı Resmen Bitirdi

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener merakla beklenen açıklamayı yaptı. Akşener hedefine Kılıçdaroğlu’nu koyarken, yerel seçim kararını açıkladı.

28 Mayıs seçimlerinin kaybedilmesinde yanlış adayla çıktıklarını bir kere daha ifade ederek “Meselemiz, Türkiye olduğu için; nefislerimizi kör odalara hapsettik. Ama ne yazık ki, nefsinin esiri olanlarla uğraştık. Biz, “önce millet, önce memleket” dedik. Ama ne yazık ki, “önce şahsım, önce ben” diyenlerle uğraştık.

Biz, milletimizin geleceği için, kendi çıkarlarımızdan vazgeçtik. Ama ne yazık ki, Koltuğundan başka hiçbir şeyi düşünmeyenlerle uğraştık. Ve en nihayetinde, maalesef olmadı, olamadı, olduramadık. Tüm çabalarımıza rağmen, 2023 seçimlerindeki yenilgiye, maalesef engel olamadık.” dedi.

Yerel seçim kararını da açıklayan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’ “Önümüzdeki yerel seçimlerde ise, İYİ Parti olarak, elbette kendi kadrolarımızla, milletimizin huzuruna çıkacağız. Ve göreve talip olacağız.” diyerek Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanları’nın olası ittifak hayallerini de suya gömmüş oldu.

Ankara ve İstanbul’da İttifak olmadan yeniden seçilmeleri neredeyse imkansız olan Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu oldu

 

YORUM YAP