DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Akşener Görüşmeyi Kabul Etmedi İstifa Metni Paylaşıldı

Yayınlanma Tarihi :
Akşener Görüşmeyi Kabul Etmedi İstifa Metni Paylaşıldı

İyi Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu yarın istifa edeceğini duyurmuştu. Genel Başkan Meral Akşener ile görüştükten sonra atılacak istifa adımı öne çekildi.

 

Siyasetin en sıcak gündemi Yavuz Ağıralioğlu’nun aldığı istifa kararı oldu. Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Ortak Aday”olmasına tepki gösteren, Hdp’nin aday çıkarmayarak Kılıçdaroğlu’nu dolaylı desteklemesine İyi Parti yönetiminin sessiz kalmasına tepki gösteren Yavuz Ağıralioğlu “Açıklamalarım aslında İyi Parti’nin iç sesidir” demişti. İyi Parti içinde büyük bir kesimin Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığından ziyade Hdp ile yan yana gelinmiş olmasının rahatsızlığa neden olduğu da paylaşılmıştı.

 

İyi Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun istifa kararı önce Meral Akşener ile görüşmesine dair açıklama İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’dan geldi. Zorlu yaptığı açıklamada “İstifa müessesi kişinin tek taraflı bir karar verme usulüdür. Böyle bir düşünce ve tutumun ifadesidir. Dolayısıyla Sayın Genel Başkanımızla bu kapsamda bir görüşme yapılması düşüncesi de anlam ve önemini yitirmiştir. Herhangi bir görüşme gerçekleşmeyecektir” dedi.

 

Bu açıklamanın paylaşılmasından sonra Yavuz Ağıralioğlu istifasıyla ilgili metin kamuoyuyla paylaşıldı. Ağıralioğlu “Gördüğüm luzüm üzerine İyi Parti üyeliğinden istifa ediyorum” dedi.

 

 

 

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP