DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Ak Sakallı Dede Hayatını Kaybetti

Yayınlanma Tarihi :
Ak Sakallı Dede Hayatını Kaybetti

Seslendirme sanatçısı, sinema ve dizi oyuncusu İsmail Köksal Engür, 77 yaşında böbrek yetmezliğine bağlı komplikasyonlar sebebiyle hayatını kaybetti.

 

“Leyla ile Mecnun” dizisinde oynadığı “Ak Sakallı Dede” karakteriyle geniş kitlelerin tanıdığı ünlü oyuncu Köksal Engür, 77 yaşında vefat etti.

Köksal Engür’ün ölüm haberini Leyla ile Mecnun dizinden Bakkal Erdal karakterini oynayan oyuncu Cengiz Bozkurt sosyal medya hesabından paylaştı. Bozkurt paylaşımında “Köksal Engür abimizi böbrek yetmezliğine bağlı komplikasyonlar sebebiyle kaybettik. Cenazesine dair açıklamayı yarın yapacağız. Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerinin başı sağ olsun.” dedi.

 

Birçok film ve dizide oynayan aynı zamanda seslendirme sanatçısı olan Köksal Engür’ün ölüm haberi özellikle Leyla İle Mecnun dizisi sevenlerini üzdü.

 

Köksal Engür Kimdir

Başarılı sanatçı, Ankara Halkevi, Sahne 9, Ankara Deneme Sahnesi, Çağdaş Sahne, Hodri Meydan Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu ve Küçük Sahne gibi özel tiyatrolar ile Bakırköy Belediye Tiyatrosu ve Devlet Opera ve Balesi yapımlarında rol aldı.

Tiyatroyla sınırlı kalmayıp, sinema ve dizi filmlerde de oynayan sanatçı, “SüngerBob KareŞort” çizgi dizisinde Squitward’ü seslendirdi.

 

Afife Tiyatro Ödülleri’nde 1999’da “Yılın En İyi Erkek Oyuncusu”, 2002’de ise “Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Erkek Oyuncusu” seçilen sanatçı, 2005’te 16. Ankara Film Festivali’nde “Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülünü aldı.

 

SivasKulis Haber

 

 

YORUM YAP