DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Ak Parti’de Liste Sil Baştan

Yayınlanma Tarihi :
Ak Parti’de Liste Sil Baştan

2018’de Ak Parti’den Milletvekili olarak Meclis’e giden 3 isimde bu yıl listelerde yer almadı. Ak Parti, Sivas özelinde listeyi deyim yerindeyse sil baştan yaptı.

 

Ak Parti Grup Başkanı olarak görev yapan İsmet Yılmaz 3 dönem kuralına takıldığı için Milletvekili aday listesinde yer almadı. İsmet Yılmaz’ın ismi Cumurbaşkanı Erdoğan’ın yeni dönemde oluşturacağı yeni kabinede bakan olarak geçiyor. Hatta İsmet Yılmaz’ın Ulaştırma Bakanlığı’na getirileceğini iddia edenler bile var.

 

2018 yılında Kadın Kolları kontenjanından Meclise vekil olarak giden Semiha Ekinci, aday adaylığı başvuru yapmasına rağmen Ysk’ya verilecek listede isminin olmadığı iddia ediliyor. Yeni listede çok büyük bir sürpriz olmazsa Semiha Ekinci yeni dönemde olmayacak.Semiha Ekinci görev yaptığı süre boyunca Sivas ile Ankara arasında deyim yerindeyse mekik dokudu. Sivas’a en çok gelen ve sahayı en çok gezen isim olarak dikkat çekti.

 

2 dönemdir Milletvekili olan Habip Soluk ise bu seçimde aday olmayacağını müracaat etmeyerek göstermişti. Ulaştırma Bakanlığı görevi de yapan Habip Soluk Sivas’ın özellikle ulaşımına sağladığı katkılarla anılıyor.

 

Sivas’ı Ak Parti Milletvekili olarak temsil eden 3 isme de yaptıkları hizmetlerden dolayı Sivas adına teşekkür ederiz.

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP