DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Ak Parti’de Ankara Yolcusu Kalmasın

Yayınlanma Tarihi :
Ak Parti’de Ankara Yolcusu Kalmasın

14 Mayıs seçimlerinde Ak Parti Sivas Milletvekili olmak isteyen Aday Adayları Ankara’ya davet edildi. Halkın tanımadığı isimlerin “Tanıdıklarla” mülakatı geçme ihtimali var ama Milletvekili listesine girme ihtimali yok.

 

Yarın Ak Parti Genel Merkezi’nde yapılacak olan mülakat için birçok aday yola çıktı ve Ankara’da kendi geleceklerini yakından ilgilendirecek süreyi beklemeye başladı. Birgün önceden Ankara’da olan isimler kendilerini Genel Merkeze iyi anlatabilmek için deyim yerindeyse derslerini çalışıyorlar. Sahayı ve seçmeni en iyi gözlemleyebilen, siyaseti okuyabilen ve ileri görüşlülükle analizlerini yapabilecek isimlerin bu süreçte bir adım öne çıkması bekleniyor.

 

Yarın yapılacak olan mülakatla birlikte ilk tercihleri Sivas olan 30’u geçkin aday adayının büyük bir bölümünün elenme ihtimali var. Aday listesine girmek için mücadele eden isimlerin Sivas’a dönünce yeniden sahaya çıkması ve kendilerini gözlemleyen Genel Merkez yetkililerine “Mücadeleden Vazgeçmedim” mesajı vermesi de bekleniyor. Sivaslı Aday Adayları Nurettin Canikligil başkanlığındaki komisyonun değerlendirilmesine tabi tutulacaklar.

 

Her ne kadar Ak Parti Sivas Milletvekili Aday Adayları müracaatlarını yapmış olsalar da birçok ismi Sivas kamuoyu tanımıyor. Bu isimlerin kendilerini seçmene neden tanıtma gayretine girmedikleri merak edilen konulardan bir tanesi.

 

Kendini özellikle seçmene tanıtma çabası içine giren ve dinamik bir yapı olarak sahada olan Musa Demir, Sami Kodaz, Haktan Dursun, Rukiye Toy, Yasemin Tecer  isimlerin seçtikleri iletişim içinde yöntemleriyle de kendilerini bir adım öne çıkarma ihtimali olduğu iddia ediliyor.

 

Mülakat sonrası aynı isimler yine kendilerini hem medya üzerinden hem sahada seçmene anlatmaya devam edecekleri diğer isimlerin ise “ben zaten tanınıyorum” yanılgısıyla listelerin açıklanacağı 9 Nisan’a kadar arka kapı diplomasisiyle mücadele edecekleri biliniyor. Halka inmeyip, “tanıdıklar” vasıtasıyla vekil listesine girmek isteyenlere ise kötü bir haberimiz var. Listeyi Ak Parti Genel Merkezi değil Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bizzat yapacak. Ve Halkın tanımadığını, Erdoğan’ın tanımayacağını bilmeyenlerin zaten kendi ismini listede beklemesi beyhude.

 

Mülakata giren her aday adayına başarılar diliyor kendilerini biran evvel halka tanıtmayanların da Ankara dönüşü en azından biraz çaba içerisine girmelerini öneriyoruz.

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP