DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Ak Parti Skm’de Hedef 5’te 5

Yayınlanma Tarihi :
Ak Parti Skm’de Hedef 5’te 5

Hakan Aksu’dan sonra Ak Parti Sivas İl Başkanı olan Yusuf Tanrıverdi, 14 Mayıs seçimlerine kurduğu sağlam ekiple hazırlanıyor. Seçim Koordinasyon Merkezi seçimlerde hedef vekil sayısını belirledi.

 

Seçim Koordinasyon Merkezi Üyeleri Ak Parti İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi’nin önderliğinde İl Binasında toplandı. Seçimlere kadar gidecek sürecin değerlendirildiği toplantıda hem Cumhurbaşkanlığı oylamasında hem de Milletvekili oylamasında en üst oran hedef olarak belirlendi.

 

2018 seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Sivas’ta yüzde 72.3 gibi rekor bir oranda oy çıkmış ve sandıkta 284 bin 793 kişi Erdoğan’ı tercih etmişti. Milletvekili seçiminde ise Ak Parti yüzde 54.7 oy almış ve 223 bin 526 kişi Ak Parti demişti. Daha önce 4 Milletvekili çıkaran Ak Parti’de sayı 3 vekile düşmüştü.

 

Sivas Ak Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Seyit Yerlikaya, Ak Parti Sivas İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi seçimler için kurdukları dinamik ekiple seçmene en iyi ve doğru şekilde ulaşmanın hesabını yapıyorlar.

 

 

Skm üyeleri toplantısını yaptı ve seçimlerde hedefi 5 vekil olarak belirledi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde  yüzde 72.3lük oranın üstüne çıkmayı hedefleyen Ak Parti her ne kadar 5 vekille gövde gösterisi yapmak istese de Ak Parti’den 4 vekilin Meclise gönderilmesinin daha makul bir hedef olduğu yorumları yapılıyor.

 

 

SivasKulis Haber

 

YORUM YAP