DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Ahmet Özyürek “SİVAS’IN GELİŞMESİ BÜYÜMESİ GEREKİYOR”

Yayınlanma Tarihi :
Ahmet Özyürek “SİVAS’IN GELİŞMESİ BÜYÜMESİ GEREKİYOR”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, gece gündüz demeden seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

 

Sivaslıların Ahmet Ağabeyi olan MHP Milletvekili Ahmet Özyürek, sıcak ve samimi tavırları ile seçmenlerin gönlünü kazanmaya devam ediyor. Sivas’ın her türlü sorun ve sıkıntısını TBMM gündemine taşıyan çözümü için yoğun çaba harcayan Ahmet Özyürek, sabah saatlerinde İstasyon Caddesinde vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

 

 

SİVAS’IN AHMET AĞABEYİ HER ZAMAN SAHADA

‘Oylar MHP’ye, Seninleyiz Ahmet Gardaş’ diyerek sevgilerini gösteren vatandaşlarla tek tek sohbet eden Ahmet Özyürek, “Seçimlerden önce hem köylerimize hem beldelerimize hem de ilçelerimize sık sık ziyaret ediyoruz. 5 yıl boyunca bunu yaptık. Sivas merkezimizde de yine aynı şekilde bütün caddelerimizi, esnaflarımızı, sivil toplum örgütlerimizi ziyaret ederek kendileriyle istişarelerde bulunduk. 5 yıl boyunca bunları yaptık. Şimdi de seçim startı verildi. Yine aynı ziyaretlere devam ediyoruz, istişare etmeye devam ediyoruz. Köylerimize gidiyoruz. Beldelerimize gidiyoruz. İlçelerimize gidiyoruz. Yine esnaflarımızı ziyaret ediyoruz, vatandaşlarımızla iç içeyiz. Açıkçası vatandaşlarımızla bir arada olmayı, hemşerilerimizle bir arada olmayı çok seviyorum. Çünkü onlarla istişare edip onların dertlerini dinlemek, onlara çözüm üretebilmek bizim için çok önemli. Zaten Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne de bunun için gittik bizler. Sağ olsun hemşerilerimiz de bizi çok seviyorlar. Sivas’ımız için vermiş olduğumuz sözler vardı. Sivas’ın gelişmesi, büyümesi için, kalkınması için teşviklerin gelmesi gerekiyordu. 6. bölgeyi çok iyi biliyorlar getirdiğimizi. Teşviki çok iyi biliyorlar. Arkasından kenevir ekimi yapılacak iller arasına Sivas’ın alınması için verdiğimiz mücadeleyi çok iyi biliyorlar. TÜDEMSAŞ’ın Sivas’ta kalması ve eski katkısını şehre vermesi konusunda mücadele verdiğimizi çok iyi biliyorlar. Demir çelik yine keza aynı şekilde. Yani Sivas’ın bütün problemlerini tek tek dile getirdik. Allah razı olsun hemşerilerimizden, Sivas’ın yiğit insanlarından, bizi gerçekten gönüllerine koymuşlar. Ben de inşallah tekrar aynı başarıyı elde ederek, hatta inşallah bu dönem bizlere çok sahip çıkacaklar ve 3 Hilal’e verecekleri oyla Büyük Millet Meclisi’nde inşallah üç vekil ile gideceğiz. O zaman daha da çok başarılı olmuş olacağız inşallah” dedi.

 

 

SİVAS’IN GELİŞMESİ BÜYÜMESİ GEREKİYOR

14 Mayıs gecesi 3 Hilal’e 3 Vekili Sivaslıların vereceğini belirten Özyürek, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, Milliyetçi Hareket Partisi’nin gücü artacak. Bu gücü de Sivas’a yansıyacak. Hem ülkemize, hem Sivas’ımıza yansıyan bir gücü, biz de memleketimiz için hayır için kullanacağız inşallah. Yani açıkçası ben Sivas’ıma sahip çıkmak istiyorum. İlçelerime, beldelerime, köylerime sahip çıkmak istiyorum. Sivas’ımıza bir ivme kazandırmak istiyorum. Sivas’ımızın gelişmesi lazım, büyümesi lazım. Gençlerimize iş ve istihdam lazım. Bunu başarmamız lazım. Bunun için Sivas hep yerinde sayıyor. Artık bu dönem biz buna dur diyeceğiz Allah’ın izniyle inşallah. Tek gayem var, hedefim var; Ata ocağımız, baba hocamız, memleketimiz yiğitler diyarı Sivas’ımızı inşallah hak ettiği yere ulaştırmak” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

SİVAS’IN GERİ KALMASI BİZLERİ DERİNDEN ÜZÜYOR

Bir vatandaşın Demir Çelik Fabrikasında yaşanan mağduriyetin çözümü için Ahmet Özyürek vekilimiz çok çalıştı ama kalıcı olarak çözülmeli demesi üzerine Ahmet Özyürek, “Sivas’ın tarihine bir baktığımızda bugün de Sivas’ı karşılaştırdığımızda biz, yüzyıllar önce daha güçlüydük burada. Çünkü Selçuklu İmparatorluğu’nun başkentliğini yapmış Sivas’tayız biz. Arkasından Osmanlı kurulacak, Osmanlı kuruluşunda önemli bir rol oynayan memleket emin ve güvenilir bir şehir Sivas. En önemlisi de yine bakıyorsunuz; ülke işgal altında. Yani yerle bir olmuş. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları emin ve güvenilir bir şehir arıyorlar ve Sivas’a geliyorlar. 108 gün boyunca silah arkadaşlarıyla beraber burada kalıyorlar. Ülkenin işgalinden kurtulması için Sivas Kongresi’ni yapıyorlar ve ülkenin kurtuluşunu sağlıyorlar. Demek ki Sivas bu kadar emin, güvenilir ve tarihi boyunca da inanılmaz bir ivme kazanmış bir şehrimizin bu yıllarda özellikle 2023 yılında bu kadar geri kalması gerçekten bizleri derinden izliyor. Çünkü sanayi anlamında baktığınızda yani inanılmaz bir derecede çok gerilerdeyiz, diğer şehirlere baktığımızda. Tarım ve hayvancılık evet ön planda ama yeterli mi değil. İklim şartlarımızdan dolayı yılda bir kere ürün alabiliyorsunuz. O da kısa bir süreç içerisinde oluyor. Bunun için o zaman Sivas’ın büyümesi için, gelişmesi için mutlaka sanayileşmesi gerekiyor. Ve inşallah biz de bunu başarmalıyız. O yüzden 1. OSB’yi de katarak Demirağa’yla beraber daha da büyümesi lazım. Açıkçası Sivas bunları hak etmiyor. Kim ne derse dersin açık söylüyorum gerçekten Sivas’ımız hak ettiği yerde değil. Bu da beni derinden üzüyor. Ben bu yola öncelikle bu bayrağa, bu vatana, bu ezana, milli değerlerime sahip çıkacağım inşallah. Onun için çıktım bu yola” ifadelerini kullandı.

 

 

 

SİVAS BENİM SEVDAM

Son olarak ‘Sivas benim sevdam’ diyen Özyürek, sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Bizim memleketimiz gerçekten bizim sevdamız. Yani diyor ya gardaş benim sevdam Sivas. Evet benim sevdam Sivas. Ben de Sivas’ım için mücadele edeceğim. Sivas’ı hak ettiği yere getirene kadar ta ki oraya kadar mücadele edeceğim. Düşünün Sivas’ta öyle bir yer var ki insanların kimseden haberi yok. Yani bir bakıyorsunuz yetimlerimiz var. Bir yerde bir köşede unutulmuş yoksullarımız var. İş yok, aş yok, insanlar bekleyiş içerisinde. Bir umut, bir çare arıyorlar. Allah’ın izniyle Cenabı Allah da inşallah bize yardım edecek. Ben hem bu yetimlerin hem yoksulların hem de Sivas’ın üniversiteyi bitiren gençlerinin ve işsiz kardeşlerimin yanında olacağım. Onları ayırmadan hepsini birlikte kucaklayacağım.”

 

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP