DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

AHMET HAKAN’dan ŞAHAN GÖKBAKAR’a “RECEP İVEDİK” AYARI

Yayınlanma Tarihi :
AHMET HAKAN’dan ŞAHAN GÖKBAKAR’a “RECEP İVEDİK” AYARI

Türk Sineması son yıllarda yerli yapımların sayısıyla mutlu olurken, beyaz perdeye taşınamayan seri filmlerden “Recep İvedik”e tepkiler var. En somut tepki Ahmet Hakan’dan geldi.

 

Hürriyet’te köşe yazısına Şahan Gökbakar’ın yeni filmi “Recep İvedik 7″‘yi taşıyan Ahmet Hakan, “Recep İvedik benim için dün de aynıydı, bugün de aynı” dedi. Ahmet Hakan yazısında şu ifadeleri kullandı.

Ucuz ve bayağı buluyordum. Hayvani şakalarına zerre gülememiştim. “Cehalete ve kabalığa saygı duruşu gibi” diyordum. Zarafet ve incelik düşmanlığı yaptığına emindim. Mizah kalitesini sıfırın altında görüyordum. “Çok güzel kafa dağıtıyor abi, hayvan gibi güldük” diyenleri defterden siliyordum.

Recep İvedik’in yedinci bölümü çıktı.

Düşüncem kısaca şöyle:

Recep İvedik değişmiş, sonsuz kabalığını birazcık bırakmış. Azıcık yontulmuş. Entellerle işbirliği yapmalar, iktidara muhalif olmalar, politik mesaj sarkıtmalar falan. Fakat filmde değişmeyen şeyler de var: Aynı basitlik, aynı kabalık, aynı yüzeysellik, aynı vasat altı mizah, aynı sakillik, aynı paçozluk, aynı münasebetsizlik, aynı kalitesizlik.

Sonuç olarak söyleyeceğim şudur:

Allah’ıma çok şükür ki…

Taa en baştan en sona kadar…

Recep İvedik denilen “kerestevari” illete karşı dün de aynıydım bugün de aynıyım.”

 

Sosyal medya kullanıcıları da Şahan Gökbakar’ın son filmi “Recep İvedik 7″nin kalitesizliğiyle ilgili çok sayıda yorumda bulunuyorlar. Sinemada izleyicisiyle buluşmayacak olan film dijital platformlardan bir tanesinde yayına verildi. Dijital platforma filmini veren Şahan Gökbakar’ın bu tercihinde “Gişede Çakılma” korkusunun yattığı iddia ediliyor.

 

 

YORUM YAP