DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Açıklama Bekleniyor

Yayınlanma Tarihi :
Açıklama Bekleniyor

Özel Halk Otobüsleri Birliği, tüm Türkiye’de 65 yaş üstü ücretsiz taşıma hizmetini Ekim ayında durdurma kararı alınca gözler Sivas Belediyesi’nin nasıl bir tavır alacağına çevrildi.

 

Son dönemde yaşanılan ekonomik sallantı ve yüksek akaryakıt fiyatları en çok Ulaşım Sektörünü zora soktu. Şehir içi Toplu Ulaşım yapan Özel Halk Otobüsü sahipleri sürekli zarar ettiklerini, 65 yaş üstü kişilerin ücretsiz seyahat etmelerinin külfetlerini artırdıklarını ifade etmişlerdi. Özel Halk Otobüsleri Birliği, bir açıklama yaparak “tüm Türkiye’de 65 yaş üstü ücretsiz taşıma hizmetini Ekim ayında durdurma kararı” aldıklarını duyurmuşlardı.

 

Bu kararın açıklanmasından sonra farklı belediyeler açıklama yaparak uygulamanın kendi şehirlerinde yapılmayacağını ilan ettiler. Sivas’ta da Şehir içi Toplu Ulaşımı Özel Halk Otobüsleri eliyle yapılıyor. Daha önce dönemin Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ulaşımın tamamen Özel Halk Otobüsleri tarafından yapılmasını uygulamaya sokmuş ve böylelikle ulaşımda “Tekelleşme” süreci de başlamıştı. Çünkü Sivas’ta Sivas Belediyesi kendi bünyesinde Toplu Ulaşım Hizmeti veremiyor.

 

Son günlerde de Sivas’ta yoğun şekilde Özel Halk Otobüslerinin 65 yaş üstü kişileri ücretsiz taşımama kararına uyup, uymayacaklarını konuşulmaya başlandı. Sivaslılar da uygulamanın yapılıp yapılmayacağı konusunda Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in bir açıklama yapmasını beklemeye başladılar.

 

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in yapısı gereği insanların mağdur olmaması için çalıştığını ve çözüm odaklı olduğunu bilen Sivaslılar 65 yaş üstü kişilerin ücretsiz toplu taşıma uygulamasından faydalanan kişilerin bu haklarının devam edeceği yönünde beklentiye sahipler.

 

SivasKulis Haber

 

YORUM YAP