DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Abdullah Güler Merakla Beklenen Emekli Zammı İle İlgili Konuştu

Yayınlanma Tarihi :
Abdullah Güler Merakla Beklenen Emekli Zammı İle İlgili Konuştu

Ak Parti Sivas Milletvekili ve Ak Parti Grup Başkanı Abdullah Güler merakla beklenen emekli maaşına yapılacak düzenlemeye ilişkin bilgiler verdi.

Abdullah Güler Ak Parti’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi çalışmaları ile ilgili bilgilendirme yaptı. Emeklilerin zam beklentisi ile ilgili de konuşan Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bu konuda bir talimat verdiğini hatırlatarak, “Bu iki bakanlığın bürokrasisi çalışmalarını yürütüyor. 6 Şubat depremiyle beraber merkezi bütçeden AFAD Başkanlığımıza ve Çevre Şehircilik  Bakanlığımıza aktarılan 765 milyar TL civarında bir bütçe vardı. Meclis kapanmadan önce ek bütçeyi çıkarmıştık; 1 trilyon 119 milyar TL. Yine borçlanma limitlerini artırmıştık. Bütçenin dengesini bozmadan; nasıl bir miktar ortaya çıkabilir, şu anda çalışma devam ediyor.” dedi.

Çalışmalar netleşmeden bir tarih ya da rakam vermenin şu an mümkün olmadığını söyleyen Güler, şunları söyledi:

“Bütçe dengesini bozmadan, bu imkanları nasıl sağlayabiliriz, ciddi nitelikli bir çalışma yapılıyor. Ekim veya kasım ayı içeresinde tamamlanıp Meclise intikal ederse biz de bu konuda hızlı bir çalışmayı ortaya koyacağız. Hazine ve Maliye ile Çalışma Bakanlığımız bu konuda büyük bir gayret gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP