DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

A Takımında Olacak Mı?

Yayınlanma Tarihi :
A Takımında Olacak Mı?

3 dönem kuralına takıldığı için son seçimlerde aday olamayan, “Bakan Olur” denilen ancak görevlendirilmeyen İsmet Yılmaz, Ak Parti Büyük Kongresi sonrası A Takıma girebilecek mi?

 

Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Meclis Başkanlığı ve Ak Parti Grup Başkanlığı görevi yapan İsmet Yılmaz, Ak Parti Büyük Kongresi’yle birlikte partinin A Takımındaki yeni isimlerinden bir tanesi olması öngörülüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın güvendiği isimlerden bir tanesi olan İsmet Yılmaz’a Genel Merkez’de görev verebileceği konuşuluyor.

 

Erdoğan tarafından Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) listesi hazırlamaları için görevlendirilen AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, Genel Sekreter Fatih Şahin, Genel Başkan Yardımcıları Erkan Kandemir ve Ali İhsan Yavuz’un 250 kişilik taslak bir liste sunduğu ve bu listenin Erdoğan tarafından 75 kişiye düşürüldüğü öğrenildi.

 

MKYK listesinde isminin olması beklenen İsmet Yılmaz’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmesi de ihtimaller arasında. 7 Ekim Cumartesi günü yapılacak kongreden sonra İsmet Yılmaz’ın isminin herhangi bir listede olmaması ise şaşırtıcı bir gelişme olarak değerlendirilecek.

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP