DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

6 çocuk büyüten Zühal Soyudoğru’nun Hedefinde Hukuk Fakültesi Öğrencisi Olmak Var

Yayınlanma Tarihi :
6 çocuk büyüten Zühal Soyudoğru’nun Hedefinde Hukuk Fakültesi Öğrencisi Olmak Var

Önce çocuklarını okuttu şimdi kendisi okumak için Yks Sınavına girdi. 6 çocuk büyüten Zühal Soyudoğru’nun hedefinde Hukuk Fakültesi öğrencisi olmak var.

 

 

1956 doğumlu Zühal Soyudoğru YKS Sınavının ilk oturumuna girdi. 67 yaşındaki Soyudoğru’nun hedefinde Hukuk Fakültesinde okumak var. 6 çocuk annesi Zühal Soyudoğru imkansızlıklardan dolayı eğitimini tamamlayamadı. Evlenen Soyudoğru çocuklarını büyütüp okuttuktan sonra eğitimine kaldığı yerden devam etti. Ortaokul ve liseyi dışardan bitiren Soyudoğru kendini kampa alarak Üniversite sınavlarına hazırlandı. Bugün yapılan YKS Sınavının ilk oturumuna Cumhuriyet Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde giren Soyudoğru’nun heyecanı sözlerine yansıdı. Yıllarca kendi çocuklarının sınavdan çıkmasını heyecanla bekleyen Soyudoğru’yu bu defa çocukları bekledi.

 

 

“Öğrenmenin yaşı yoktur” sözünün somut örneklerinden bir tanesi olan 67 yaşındaki Zühal Soyudoğru Hukuk ya da Alman Dili bölümlerinden bir tanesinde eğitim almak istiyor. Sınav heyecanı biten Soyudoğru şimdiden hangi puanı aldığının heyecanını yaşamaya başladı.

 

 

 

SivasKulis Haber

 

 

YORUM YAP