DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

25. Yılın ilk oyunu “Yapay Zeka”

Yayınlanma Tarihi :
25. Yılın ilk oyunu “Yapay Zeka”

1997-1998 sezonunda Sivas’ta yerleşik hale gelen bu süreç boyunca Sivaslı sanatseverlere birbirinden güzel oyunlar sahneleyen Sivas Devlet Tiyatrosu, kuruluşunun 25. Yılında sezonu “Yapa Zeka” oyunu ile açıyor.

 

Sivas Devlet Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Volkan Ateş Gündüz basın mensuplarıyla bir araya gelerek açılış oyunu hakkında bilgilendirme yaptı. Türkiye’de ilk defa Bilim-Kurgunun sahneye taşındığını söyleyen Gündüz oyunun afiş tasarımının tamamında ve müziklerin bir bölümünde yapay zeka kullanıldığını belirtti. Bülent Usta’nın kaleme aldığı oyunun yönetmenliğini Mehmet Yıldız’ın yaptığını ve sezona çok iddialı bir oyunla girdiklerinin altını çizen Volkan Ateş Gündüz “seyircimizi oyunumuza bekliyoruz. 25 yıldır Sivas’ta izleyicilerimize iyi ve kaliteli oyunlar izletmenin mutluluğunu yaşıyoruz ve izleyicimizin yanımızda olduğunu görmek bizi daha iyi oyunları sahnelemek adına şevklendiriyor” dedi.

 

Oyunun yönetmen koltuğunda oturan Mehmet Yıldız ise seyirciye çeşitli süprizler hazırladıklarını söyledi. Oyun sırasında koltuklarda Quar Code olacağını ve izleyicinin akıllı telefonlarını kullanarak oyunun finaline karar vereceğini anlatan Yıldız “ böylece daha inter aktif bir oyun ile seyircimizi de aslında oyunun ve sahnenin bir parçası haline getiriyoruz” dedi. Günümüz teknolojisinin farklı yönlerle ele alındığı oyunda ise teknolojiyi değil sahne tekniklerinin kullanıldığını vurgulayan Yıldız “İyi bir oyun izletmek için yoğun bir çalışma süreci geçirdik ve artık seyircimize hazırız. Sivaslı sanatseverlerin ilgisini çekeceğine inandığımız oyunumuza bütün sanat severleri bekliyoruz” dedi.

6 Ekim Perşembe günü saat 19.30’da perdelerini açacak olan Sivas Devlet Tiyatrosunda “Yapay Zeka” oyununun büyük ilgi göreceği beklentisi hakim. Yapay Zeka’nın oyuncu kadrosunda ise Burak Fındıkçı, Canan Koyuncu, Serkan Yanar, Belgin Ünlü, Çağla Nefesoğlu Kesiç, Semiha Gürlevük ve M. Eşref Genç  yer alıyor.

YORUM YAP