DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

2022 YILININ SON ANKETİNDE FARK 30 PUANA ÇIKTI

Yayınlanma Tarihi :
2022 YILININ SON ANKETİNDE FARK 30 PUANA ÇIKTI

Cumhurbaşkanlığı seçimi için yılın son anketi rakamları farkın Erdoğan lehine açılmaya başladığını gösteriyor.

Pandemiyle birlikte tüm ülkeler ekonomik olarak büyük sıkıntıya girse de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde yürütülen çalışmalar ekonomik krizin daha az hissedilmesine yönelikti. 2023 itibariyle yüksek enflasyonun düşüş seyrine geçeceği öngörülürken bu durumunda alım gücüne olumlu yansıması bekleniyor. Özellikle dış siyasette Türkiye’yi karar verici oyuncular içine sokan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iç siyasette de hala en güçlü lider olarak dikkat çekiyor.

 

Türkiye’nin en güvenilir anket şirketlerinden bir tanesi olan Optimar, 2022 yılının son anket rakamlarını paylaştı. 2502 kişiyle yapılan ankette “Bu pazar seçim olsa kime oy verirsiniz?” sorusu soruldu. Ankete katılanların yüzde 43.7’si Cumhurbaşkanı Erdoğan cevabını verirken, Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 12.4 le ikinci sırada yer aldı.

Millet İttifakı’nın adayı olması gerekir denilen Mansur Yavaş 10.1 ile 3.cü sırada, hapis cezası aldığı için yıldızının daha çok parlayacağı iddia edilen Erkem İmamoğlu ise yüzde 9.0 puanla kendine 4.cü sırada yer bulabildi.

Ülke genelinde oylarını çok yükselttiği iddia edilen İyi Parti’de ise Genel Başkan Meral Akşener 2018 seçiminde olduğu gibi partisinin gerisinde kaldı. Akşener yüzde 6.0 alırken, Selahattin Demirtaş yüzde 6.8 oy aldı.

 

Bu sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan en yakın rakibine 30 puanın üzerinde fark atıyor.

 

YORUM YAP