DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

100 Bin Konut Dedi 3 Bin Konut Yapabildi

Yayınlanma Tarihi :
100 Bin Konut Dedi 3 Bin Konut Yapabildi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu seçilmeden önce bol bol vaatlerde bulunmuş, İstanbul’a 5 yılda 100 bin konut sözü vermişti ama…

 

İstanbul seçimlerinde Binali Yıldırım’a karşı zafer kazanan ve Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu bugüne kadar gösterdiği performansla beklentilerin altında kaldı. En önemli zamanlarda kendisi tatil yapan ve gelen tepkiler üzerine “Benim tarzıma alışacaksınız” diyen, Belediye Başkanlığı yerine gözünü Cumhurbaşkanlığına diken hatta kendi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla ters düşen İmamoğlu, deyim yerindeyse hem elde ki hem de daldaki kuştan oldu.

 

Seçim dönemi birçok vaatte bulunan ama bunların birçoğunu yapamayan Ekrem İmamoğlu, İstanbul’a 100 bin konut yapacağını da söylemişti. Görevde bulunduğu süre zarfında toplamda 3 bin konutu inşa ettirebilen İmamoğlu 2024 yılında yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçimine kadar 97 bin konutu daha yapabilecek mi belirsiz.

 

“İstanbul nimet, nimet” sözü hala akıllarda olan Ekrem İmamoğlu, depremle ilgili tedbirler için de “5 yılda hallederiz” demiş daha sonra katıldığı bir yayında kendi söylemlerini yalanlamış ve “100 yılda bile çözemeyiz” demişti.

 

Seçildiği dönem büyük bir popülaritesi olan Ekrem İmamoğlu’nun, Kemal Kılıçdaroğlu ile girdiği perde arkasındaki polemiklerin Chp yönetimi tarafından not edildiği ve yerel seçimde yeniden aday gösterilmeme ihtimali olduğu da siyasi kulislerin konuştuğu başlıklardan bir tanesi.

 

SivasKulis Haber

YORUM YAP